مصرف داروهای کاهش وزن موجب بروز افسردگی می‌شود

۱۳۸۶/۰۴/۰۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4748
مصرف داروهای کاهش وزن موجب بروز افسردگی می‌شود

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازمهر، بررسی های محققان در کالیفرنیا نشان می دهد، داروهای های لاغری باعث ابتلا به بیماری افسردگی شده و یا این بیماری را تشدید می‌کند و در برخی موارد حتی فرد اقدام به خودکشی می کند.

با توجه به اینکه چاقی یکی از معضلات قرن حاضر است و بسیاری افراد با آن رو به رو هستند و به بهانه های مختلف از رژیم غذایی و ورزش خودداری کرده و یا برنامه مناسبی را تحت نظر پزشک شروع نمی کنند بلکه برای مدت کوتاهی از رژیم های سخت پیروی می کنند و پس از مدتی خسته شده و دوباره بیشتر می خورند به همین دلیل به داروهای لاغری رو می آورند.

لازم به ذکر است ، تبلیغات این گونه داروها نیز به طور گسترده ای افزایش یافته است و بسیاری افراد به دنبال امتحان این شیوه می روند.

همچنین ، در تبلیغات دیده می شود که قرصهای با دوز بالاتر از 20 میلی گرم توانایی کاهش وزن افراد را تا بیش از 10 کیلو دارد اما مسئله اینجاست که این گونه داروها تاثیرات منفی بیشتری بر وضعیت روحی افراد و ابتلا یا بروز افسردگی در آنها دارند.

در عین حال با توجه به اینکه بسیاری از افراد چاق خود تا حدودی به علت عدم رضایت از وضعیت خود یا مسائل دیگر آمادگی برای افسردگی دارند مصرف بدون نظر پزشک این عارضه را تشدید می کند.
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.30982s, 18q