افزایش طول بارداری باعث مشکلات رفتاری در کودک می‌شود

۱۳۹۱/۰۲/۱۵ - ۱۲:۲۰ - کد خبر: 47542
سلامت نیوز: تحقیقات جدید در هلند نشان می دهد که افزایش طول بارداری باعث بروز مشکلات رفتاری در کودک می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، این تحقیقات حاکی است نوزادانی که دوره طولانی تری را در رحم مادران خود زندگی می کنند، دو برابر بیشتر از دیگران در معرض ابتلا به مشکلات رفتاری در طفولیت قرار دارند.

پژوهشگران دانشگاه آراسموس شهر روتردام هلند در تحقیقات خود دریافتند: کودکان متولد شده بعد از گذشت 42 هفته بارداری، بیشتر در معرض مشکلات رفتاری در دوره طفولیت خود نسبت به کودکان متولد شده بعد از دوره طبیعی بارداری قرار دارند.

این تحقیقات از بیش از پنج هزار کودک بعمل آمد و همچنین مشخص شد کودکان متولد شده بعد از بیش از 42 هفته بارداری دو برابر بیشتر در معرض خطر ابتلا به مشکل تمرکز پایین و بیش فعالی قرار دارند.

پژوهشگر حنان المارون مسئول این تحقیقات گفت: طولانی شدن یا کوتاه شدن دوره با بروز مشکلات سلامتی طولانی مدت در کودکان در ارتباط است.

وی افزود: هر مادر بارداری می داند که تولد نوزاد زودتر از دوره طبیعی بارداری مفید نیست بنابراین چرا بدنبال طرح این پرسش نباشیم که تاثیرات تولد دیرهنگام چه تاثیری در دراز مدت بر کودک دارد؟

برپایه این گزارش، طولانی شدن دوره بارداری همچنین خطر تولد کودکان مرده یا بروز مشکلات به هنگام تولد کودکان بزرگتر از حجم طبیعی را به دنبال دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.68826s, 19q