بچه‌های پرخاشگر به خود صدمه می‌زنند

۱۳۹۱/۰۲/۱۷ - ۰۹:۳۴ - کد خبر: 47662
سلامت نیوز: بچه‌هایی که پرخاشگر هستند، زمانی که 12 ساله شوند، سه برابر بیشتر از سایر کودکان دچار صدمه به خود می‌شوند. تحقیقات نشان می‌دهند که کودکان پرخاشگر بیشتر در معرض خطر صدمه به خود قرار دارند و پیشینه خانواده یا بدرفتاری می‌تواند بعدها احتمال صدمه به خود را افزایش دهد.

یک گروه از محققان ایالات متحده و انگلستان گفتند که یافته‌ای آنها که به صورت آن لاین در 27 آوریل در BMJ به چاپ رسید می‌تواند به تشخیص افرادی که در معرض بیشترین خطر نسبت به این نوع رفتار هستند، کمک کند. طبق این بررسی نمونه‌های رفتارهای صدمه زننده به خود شامل بریدن و گاز گرفتن دست‌ها، کشیدن موها، کوبیدن سر و خودکشی از طریق اختناق می‌شود. محققان گروهی از دوقلوها را که بین سالهای 1994 و 1995 در انگلستان و «ولز» به دنیا آمده بودند مورد بررسی قرار دادند. 6 ماه بعد از تولد 12 سالگی آنها، خطر صدمه به خود در این دوقلوها را مورد ارزیابی قراردادند. این اطلاعات برای 2141 شرکت کننده در دسترس بود.

این محققان به این نتیجه رسیدند که 237 نفر از این کودکان، قربانیان پرخاشگری‌هایشان بودند. 8 درصد از این بچه‌ها به خود صدمه وارد کردند. در عوض از 1904 بچه‌ای که پرخاشگر نبودند، تنها 2 درصد به خود صدمه وارد کرده بودند.

نویسندگان این تحقیق، چندین عامل را که بعدها خطر صدمه به خود را در بچه‌های پرخاشگر افزایش می‌داد که پیشینه خانوادگی رفتار صدمه به خود، بدرفتاری و مشکلات رفتاری و عاطفی از جمله این عوامل بودند. علاوه بر این، دختران بیش از پسران در معرض صدمه به خود قرار دارند.

منبع: روزنامه اطلاعات
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.91101s, 18q