بادمجان در درمان بيماري صرع بسيار موثر است

۱۳۸۶/۰۴/۰۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4775
بادمجان در درمان بيماري صرع بسيار موثر است

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، مهمترين خاصيت بادمجان كم كالري بودن آن است كه غذاي بسيار خوب براي كساني است كه مي‌خواهند وزن كم كنند زيرا داراي ويتامين و مواد معدني نيز مي باشد .

بادمجان را حتما به حالت كاملا رسيده بايد مصرف كرد، زيرا خام آن طعم تلخ داشته و در افرادي كه آسم و برونشيت دارند باعث تحريك اين بيماري‌ها مي‌شود.

بادمجان اثر نرم كننده و مدر دارد و بعلت دارا بودن آهن در رفع كم خوني داروي موثري است.

بادمجان را مي توان براي از بين بردن ورم و التهاب بر روي عضو ملتهب گذاشت. دانه بادمجان ايجاد يبوست مي كند.

ريشه بادمجان و شاخه‌هاي خشك شده و برگ‌هاي آن اثر بند آورنده خون را داشته، قابض بوده و مي توان براي درمان انواع خونريزي‌ها استفاده كرد.

بادمجان پاد زهر خوبي براي مسموميت‌هاي حاصل از خوردن قارچ سمي است.

خوردن بادمجان گرفتگي رگ‌ها را باز كرده و شخص را از خطر سكته قلبي محفوظ مي‌دارد و نيز برطرف كننده يبوست نيز هست.

برگها و پوست سياه بادمجان اگر جوشانده شود، اين جوشانده درمان اسهال خوني است. همچنين جوشانده ريشه بادمجان در درمان بيماري آسم موثراست.

گفتني است، بادمجان مقوي معده است. آب زردرنگي كه در موقع نمك زدن و گذاشتن بادمجان از آن خارج مي شود براي خشك كردن عرق دست و پا بهترين داروست و اشخاصي كه دست و پايشان مرتب عرق مي كند بايد چند بار در روز آن را با اين آب بشويند تا از شر اين مرض آسوده شوند.

اگر بادمجان را بسوزانند و خاكستر آن را با سركه خمير كنند و به زگيل بمالند زگيل كنده خواهد شد.

از بادمجان مي توان به عنوان مسكن براي تسكين در استخوان شكسته و ضرب خورده استفاده كرد بدين طريق كه بايد بادمجان را در فر قرار داد تا نيم پز شود و سپس آب آنرا با فشار گرفته و به مقدار نصف آن آب شكر قهوه اي اضافه كرده و آنرا هم بزنيد و بنوشيد.

بادمجان داراي آلكالوئيدي بنام سولانين Solanine است كه ممكن است در معده‌هاي ضعيف ايجاد آلرژي و مسموميت كند.

شايان ذکراست، بادمجان با همه خواصي كه گفته شد نبايد مورد استفاده اشخاصي كه بواسير و يا درد چشم دارند قرار گيرد، زيرا بيماري آنها را تشديد مي كند. اين اشخاص اگر مي خواهند بادمجان بخورند بهتر است آنرا با گوشت، روغن و يا سركه پخته و سپس مصرف كنند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.8941s, 18q