پیوند چشم الکترونیک در بریتانیا

۱۳۹۱/۰۲/۱۷ - ۱۴:۵۳ - کد خبر: 47757
سلامت نیوز :  دو مرد بریتانیایی که سالهاست نابیناهستند، قسمتهایی از بیناییشان را توسط عمل جراحی پیوند شبکیه باز یافتند.براساس این گزارش، این دو قادر هستند نور و حتی بعضی اشکال را به وسیله شبکیه مصنوعی که پشت چشمشان جاسازی شده است ببیند.کریس جیمز و رابین میلار دو مرد نابینایی هستند که در آزمایش بالینی بیمارستان چشم آکسفورد و بیمارستان کینگز کالج لندن شرکت کرده اند و این عمل جراحی بر روی آنها انجام گرفته است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا ؛ این دو بیناییشان را بر اثر بیماری به نام رتینیت پیگمانتزا از دست دادند. این بیماری سلولهای گیرنده نور در پشت چشم را تدریجا از کار می اندازد.پروفسور رابرت مک لارن و دکتر تیم جکسون هدایت گروه مجری این پیوند را بر عهده دارند.آنها تراشه میکروالکترونیک سه میلی متر مربعی را که در برابر نور بسیار حساس است و به جای دریافت کننده های نور عمل می کند را در سر این دو مرد نابینا توسط یک عمل جراحی پیوند کرده اند.در این عمل جراحی تراشه ای پشت شبکیه چشم گذاشته شد و سیمی از آن از زیر پوست به پشت گوش وصل شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
zeynab
باسلام.باتوجه به این مطلب می توان گفت افرادی که شبکیه چشم خود را از دست داده اند هم می تواننند بینایی خود را به دست آورند؟اگر ظاهر چشم خود را از دست داده باشند چطور؟
یاسمن
سلام,میخواستم بدونم عمل دیدن کاملا توسط چشم انجام میشه یاتجزیه ی تصویرهاوتجزیه وتحلیل توسط مغزانجام میشود؟
2.20158s, 20q