دستگاه نابودسازي ميكروب‌هاي موجود در هوا ساخته شد

۱۳۸۶/۰۴/۰۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4776
دستگاه نابودسازي ميكروب‌هاي موجود در هوا ساخته شد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، اين محققان مي‌گويند كه ابزار طراحي شده براي اين كار از روش طبيعي عفونت زدايي هواي تازه از طريق تلمبه زدن يك جريان مداوم و پيوسته از راديكال‌هاي هيدروژن فعال در اتمسفر تقليد مي‌كند.

به گفته دانشمندان، اين دستگاه عفونت زدايي هوا كاربرد قابل توجهي در پاكسازي هواي بيمارستان‌ها از ميكروب‌ها خواهد داشت.


ديويد مك دونالد دستيار مخترع اين وسيله و رييس دفترعلمي موسسه علوم INOV8 در انگليس در اين باره گفت:‌ كسب همين نتايج به سادگي با بازگذاشتن تمام پنجره‌هاي بيمارستان امكانپذير است اما در واقع به دليل شرايط خاص بيماران عملي نيست.

اين دانشمندان پديده مزبور را بيش از 15 سال پيش از طريق آزمايشاتي در آزمايشگاه‌هاي دفاعي شيميايي و بيولوژيكي دولت انگليس در پورتون داون، شناسايي كردند.

اين محققان ثابت كردند كه در فضاي باز راديكال‌هاي هيدروكسيل از طريق واكنش‌هاي طبيعي بين ازن موجود در هوا و مواد شيميايي آلي حاصل از گياهاني چون درخت كاج توليد شده و به سرعت ميكروب‌ها را مي‌كشند.

اين وسيله اكسيژن را به درون مي‌كشد و آن را در معرض جريانهاي الكتريكي براي توليد يك پلاسماي خنك غني از ازن قرار مي‌دهد. سپس اين ازن با مواد شيميايي موسوم به ترپنزها واكنش انجام داده و درون دستگاهي مي‌مانند كه به محض روشن كردن دستگاه ميكروب‌ها در زماني كمتر از يك ساعت نابود مي‌شوند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.31916s, 18q