سازمان تامین اجتماعی شرایط علمی برای کارهای اجرایی را ندارد

۱۳۹۱/۰۲/۱۷ - ۱۶:۰۷ - کد خبر: 47771
سلامت نیوز :  دکتر بعقوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفتگو با سینانیوز با بیان اینکه حوزه درمان در دانشگاههای علوم پزشکی مهم‌ترین مسئله است گفت: امسال بحث پزشک خانواده را به عنوان اصلیترین برنامه برای افزایش اقدامات درمانی در نقاط شهری و روستایی اجرایی خواهیم کرد.

وی با اشاره به مشکلات طرح پزشک خانواده و ارائه برنامه ۰۲ جهت رفع نواقص این طرح اظهار کرد: منافع پزشک خانواده بسیار بیشتر از مشکلاتی بود که در اجرای آن دیده شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز یادآور شد: در صورتی که به دنبال عدالت هستیم، طرح پزشک خانواده راه حل قاطعی برای حل مشکلات بهداشتی خواهد بود. وی با اشاره به طرح پزشک امین ادامه داد: رضایتمندی مقطعی نباید جلوی برنامه ریزیهای اساسی را بگیرد زیرا هر کسی صلاحیت اجرای کارهای اجرایی در حوزه بهداشت و درمان را نداشته و برای موفقیت در این مسیر باید با ایجاد پکیج مناسب و تمرکز هزینه‌ها و امکانات در راستای ارتقای پزشک خانواده تلاش شود. دکتر یعقوبی بیان داشت: تامین اجتماعی واجد شرایط علمی حوزه سلامت نیست و رسالت آن حمایت از بیماران تحت پوشش است که در حال حاضر عدم حمایت کافی تامین اجتماعی از بیماران تحت پوشش از بزرگ‌ترین مشکلات حوزه بهداشت و درمان کشور است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.78742s, 18q