تبليغات چيپس و همبرگر ممنوع !

۱۳۸۶/۰۴/۰۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4781
تبليغات چيپس و همبرگر ممنوع !
به گزارش سلامت نیوزبه نقل از پايگاه خبري ميگ نيوز ،به عقيده متخصصان اين اقدام مي تواند از رشد بيماري هايي كه با عادات غذايي مضر ارتباط دارد، جلوگيري كند.
اين تصميم با توجه به اينكه تبليغ تلويزيوني نسبت به ساير وسايل ارتباط جمعي بيشتر بر كودكان 12 ساله و كوچكتر تاثير مي گذارد ، اتخاذ شد.
به گفته وزير بهداشت مالزي ،دولت اين كشور مصوبه اي را تصويب كرد كه بر اساس آن تمام اغذيه فروشي ها و رستوران هاي عرضه كننده غذاي سريع موظفند اطلاعات كامل در مورد قند، چربي و كلسترول موجود در فرآورده هاي خود ارائه دهند.
به گفته وي ،ممنوعيت تبليغ اين نوع مواد غذايي توسط دولت به معني از دست دادن ميليون ها دلار درآمد حاصل از تبليغات در تلويزيون است كه اين بر كمپاني هاي چند مليتي متخصص در فست فود نيز تاثيرگذار است ،اما در هر شرايط اولويت به سلامت شهروندان داده مي شود.
وزير بهداشت مالزي افزود: بيست سال پيش فقط شش درصد از جمعيت بزرگسال مالزي از ديابت رنج مي بردند، اما اكنون تعداد آنها از 9 درصد فراتر رفته و در حال افزايش است. به طوري كه  انتظار داريم تا سال 2020 ديابتي ها در اين كشور 12 تا 13 درصد از كل جمعيت اين كشور را در بر گيرند.
علاوه بر اين 37 درصد مالزيايي ها از چاقي رنج مي برند كه اين آمار در 10 سال اخير 17 درصد افزايش داشته است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.12296s, 18q