حداكثر پرداخت حق بیمه برای بیمه‌شدگان

۱۳۹۱/۰۲/۱۹ - ۱۰:۵۰ - کد خبر: 47961
سلامت نیوز : محمدحسن زدا مدیركل درآمد حق بیمه تأمین اجتماعی در گفت‌وگو با ایران گفت: حداكثر بیمه‌پردازی هر فرد بیمه شده در سال جاری 7 برابر حداقل دستمزد مصوب شورای عالی كار است.

وی افزود: با توجه به این كه میزان حداقل دستمزد سال 91 رقمی معادل 389 هزار و 754 تومان است بنابراین امسال پرداخت حداكثر حق بیمه برای بیمه‌شدگان براساس رقم مذكور معادل 2 میلیون و 728 هزار و 278 تومان خواهد بود. این مقام مسئول در پاسخ به این سؤال كه اگر بیمه‌شده‌ای میزان دریافتی‌اش بالاتر از رقم مذكور باشد چه وضعیتی پیدا خواهد كرد، اظهارداشت: هر یك از بیمه‌شدگان در صورتی كه میزان دریافتی‌اش بالاتر از 2 میلیون و 728 هزار و 278 تومان باشد تا این مبلغ می‌تواند بیمه‌پردازی كند و بالاتر از آن از پرداخت حق بیمه معاف خواهد شد. وی گفت: هر بیمه شده‌ای كه در دوران اشتغال بالاترین حق بیمه را به صندوق تأمین اجتماعی پرداخت كند حقوق دوران بازنشستگی‌اش نیز برهمین اساس محاسبه خواهد شد. مدیركل درآمد حق بیمه تأمین‌اجتماعی تأكید كرد: هریك از بیمه‌شدگان می‌توانند علاوه بر پرداخت حق بیمه از یك كارگاه به شرط اثبات اشتغال از كارگاه‌های دیگری نیز حق بیمه پرداخت كنند. به عبارتی هر كارگر بابت هر شیفت كاری می‌تواند در یك یا دو كارگاه حق بیمه پرداخت كند منوط به این كه اشتغال وی در كارگاه برای تأمین اجتماعی محرز و اثبات شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
غلامعلی حسن وند
متاسفانه هر چه قانون مواردی را صراحتاً بنفع کارگران بیان میکند ولی همکاران تامین اجتماعی دوست ندارند که از میان هزار کارگر حداقل یک کارگر با داشتن شرایط لازم از حقوق بازنشتگی خوبی برخوردار شوند. حالا من به این درد مبتلا شده ام نمیدانم به کجا مراجعه و از حقم دفاع کنم. باتشکر
1.53176s, 19q