مصوبات هيات دولت در بخش بهداشت و درمان نهاوند پيشرفت قابل قبولي ندارد

۱۳۸۶/۰۴/۰۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4799
مصوبات هيات دولت در بخش بهداشت و درمان نهاوند پيشرفت قابل قبولي ندارد

محمدتقي كاوياني در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: پروژه‌هاي جزيي نظير آب و گازرساني به روستاها و راهسازي پيشرفت‌هاي خوبي داشته، اما در كارهاي مهم و اساسي نظير ساخت مجدد بيمارستان شهيد حيدري كه بيش از 50 سال قدمت دارد هنوز اقدام مثبتي صورت نگرفته است.

كاوياني توسعه بيمارستان عليمراديان نهاوند از 128 به 220 تختخوابي را ديگر مصوبه‌ي هيات دولت برشمرد و خاطر نشان كرد: امسال سه ميليارد و 200 ميليون تومان به توسعه‌ي تمامي بيمارستان‌هاي استان اختصاص يافته كه اصلا جوابگو نخواهد بود.

او مطالعه و ساخت دانشكده‌ي داروسازي، ساخت سه سالن ورزشي چند منظوره، ساخت 17 واحد سازماني براي پزشكان متخصص، ساخت خانه كشتي و چهار خطه كردن ورودي‌هاي استان كه شامل شهرستان نهاوند نيز هست را از جمله مهم‌ترين مصوبات سفر استاني رييس‌جمهور در شهرستان نهاوند اعلام و خاطرنشان كرد: از ساخت دانشكده داروسازي خبري نيست و عمليات اجرايي ساخت 17 واحد سازماني ويژه پزشكان نيز تاكنون آغاز نشده است.

نماينده‌ي مردم نهاوند در مجلس، تصريح كرد: كمبود اعتبارات و امكانات موجب شده اهداف رياست جمهوري به صورت 100 درصد عملي نشود و لازم است معاون اجرايي رييس‌جمهور به دقت و سرعت مصوبات را پيگيري كند.

وي مشكل بهداشت و درمان و بيكاري را از مشكلات عمده حوزه‌ي انتخابيه‌ي خود دانست و گفت: نرخ بيكاري در شهرستان نهاوند 14 درصد است كه بالاتر از ميانگين بيكاري استان بوده كه بخشي از آن به دليل سهم اندك نهاوند از صنعت استان است و پيش‌بيني مي‌شود با بهره‌برداري از كارخانه‌ي سيمان نهاوند در سال آينده درصدي از اين بيكاري رفع شود.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.29907s, 18q