اختلالات هورمون تستوسترون عامل اصلی جوشهای دوران جوانی است

۱۳۹۱/۰۲/۲۰ - ۰۹:۵۸ - کد خبر: 48075
سلامت نیوز :دبیر انجمن متخصصین پوست ایران در آستانه برگزاری دوازدهمین کنگره بین‌المللی سالانه تازه‌های پوست و مو، اظهارداشت: افزایش ترشح هورمون تستوسترون که هم در مردان و هم در زنان با میزانی متفاوت وجود دارد، عامل اصلی تحریک و بزرگی غدد سباسه (ترشحی)، تولید چربی و بسته شدن منافذ پوست و در ‌‌نهایت جوشهای چرکی، سر سیاه و سر سفید است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا ؛ محمد گلشنی گفت: آکنه بیماری پوستی بسیار شایع محسوب شده و ۸۰ درصد از مردم طی عمر خود به آن مبتلا می‌شوند. وی با بیان اینکه وقتی فولیکولهای مو توسط چربی و سلول‌های مرده احاطه و دهانه آن مسدود می‌شود، آکنه ایجاد می‌گردد گفت: تولید بیش از حد چربی در اثر مصرف مواد غذایی چرب و سرخ‌کردنی، رشد باکتری روی پوست و اطراف منافذ ترشحی و افزایش شاخه‌ای شدن سلول‌ها برای خروج چربی مهم‌ترین عوامل بروز آکنه می‌باشند. دبیر دوازدهمین کنگره سالانه تازه‌های پوست و مو ایران افزود: درمان اثر جوش یا در اصطلاح آکنه اسکار که در اثر آسیب‌های عمقی به کلاژن پوست ایجاد می‌شود یکی از مهم‌ترین علل مراجعات مکرر و مستمر بیماران محسوب می‌شود.

گلشنی گفت: درمانهای موضعی به وسیله برخی محصولات دارویی جهت بهبود روند کلاژن سازی از جمله کرمهای دارای آلفاهیدروکسی اسید (AHA) و ترتینوئین همچنین لایه‌برداری شیمیایی و یا فیزیکی توسط میکرودرم ابریژن، لیزر درمانی، تزریق فیلر‌ها یا پرکننده‌های حفرات پوستی از جمله ژل هیالورونیک اسید و روش پانچ برای جابجایی اثر جوش از عمق به سطح پوست، اصول درمانی در سطح ایران و جهان به شمار می‌روند. دبیر انجمن متخصصین پوست ایران با تاکید بر اینکه انجام مراحل مذکور نیازمند نظارت و اجرا توسط متخصصین پوست یا پزشکان دوره دیده و با تجربه است افزود: درمان جای جوش و اثر زخم‌ها یا جراحی توسط افراد غیر کار‌شناس یکی از علل شکایت و مراجعه هموطنان به مراجع رسیدگی به پرونده‌های قضایی پزشکی است که نتایج تاسف‌باری به همراه دارد. گلشنی تصریح کرد: هر روش درمانی باید براساس صلاحدید و نظر پزشک متخصص و یا دوره دیده پیشنهاد و از هرگونه اقدام غیر علمی پرهیز شود. دوازدهمین کنگره بین‌المللی سالانه تازه‌های پوست و مو ایران با حضور چند میهمانان خارجی و ارائه جدید‌ترین یافته‌های علمی جهان از روز چهارشنبه ۲۰ لغایت ۲۲ اردیبهشت ماه جاری در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.17707s, 18q