افراد دارای مشكلات استخوانی از تردمیل استفاده نكنند

۱۳۹۱/۰۲/۲۰ - ۱۲:۳۹ - کد خبر: 48141
سلامت نیوز : حمد رضا ایزد پناه، کارشناس ارشد تربیت بدنی در خصوص فواید استفاده از تردمیل اظهار داشت:‌ اولین دلیلی که مردم تردمیل را برای ورزش انتخاب می‌کنند، راحتی است،تردمیل به شما اجازه می‌دهد حتی در هوای برفی و بارانی، خیلی سرد یا خیلی گرم،‌ در زمان طوفان و تاریکی،‌بدوید، با تردمیل دیگر درترافیک سنگین شهری وقت‌تان را برای رسیدن به باشگاه ورزشی هدر نمی‌دهید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران ؛ وی افزود:‌ می‌توانید در هر زمانی از روز، چه صبح‌زود و چه آخر شب ورزش کنید،دلیل دیگری که به‌خصوص برای خانم‌ها اهمیت‌ دارد،‌ ایمنی است زیرا با حوادث غیرمترقبه خارج از خانه، مواجه نمی‌شوند.به گفته وی، هنگامی‌که روی تردمیل ورزش می‌کنید، می‌توانید همزمان تلویزیون تماشاکنید، تلفنی با دوستانتان صحبت کنید و یا به موسیقی دلخواهتان گوش دهید.

ایزد پناه ادامه داد: دلیل دیگری که افراد تردمیل را ترجیح می‌دهند این است که بدون آماده‌سازی زیاد قبلی می‌توانند در هر زمان از روز که دوست داشتند با تردمیل پیاده‌روی کنند و یا بدوند. همچنین برای افرادی که ترجیح می‌دهند در خلوت خانه‌شان و به‌دور از هیاهوی بیرون ورزش کنند، تردمیل یک انتخاب ایده‌آل است.به گفته وی، امروزه تردمیل‌های مدرن‌، برنامه‌های پیاده‌روی و دویدن متنوعی را با استفاده از تغییر دادن شیب‌ و تغییر دادن سرعت دستگاه ایجاد می‌کنند تا یک ورزش موثر انجام داده باشید و به تناسب اندام برسید، تردمیل‌های مدرن،‌ با استفاده از کنترل ضربان قلب شما به ‌صورت مداوم، به شما اجازه می‌دهند تا ورزش خود را به یک ورزش علمی وموثر تبدیل کنید.این کارشناس ارشد تربیت بدنی در عین حال تصریح كرد: به‌دلیل فشاری که در هنگام دویدن یا پیاده‌روی به پاها وارد می‌شود افرادی که پایشان آسیب دیده است یا مفاصل آنها خشک است، ورم داردیا درد می‌کند نباید بر روی تردمیل پیاده‌روی کنند. بنابراین تردمیل برای تمامی افراد دیگر مناسب است.وی خاطرنشان كرد: حتی افرادی که بیماری‌های قلبی دارند نیز می‌توانند ازتردمیل استفاده کنند البته قبل از شروع ورزش با تردمیل، حتما باید با پزشکشان درمورد حداکثر شدت دویدن و ضربان قلب مجاز مشورت کنند. تردمیل حتی می‌تواند برای بازتوانی افرادی‌ که دچار سکته مغزی و در نتیجه ضعف عضلات شده‌اند،‌مورد استفاده قرار گیرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.05987s, 18q