منوی عصر حجر با 77 نوع غذا

۱۳۹۱/۰۲/۲۰ - ۱۲:۵۸ - کد خبر: 48144
سلامت نیوز: پژوهشگران دانماركی موفق به جمع آوری یك منو با 77 نوع غذای متعلق به انسانهای عصر حجر شدند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، برخی از این دستورها كه به 16 هزار سال پیش برمی گردند بسیار خوشمزه بوده و به نمایش چگونگی تغذیه اقوام نوسنگی انسان از میوه ها و گیاهان در كنار غذاهای اصلی آنها می پردازد.

در میان این دستورهای غذایی می توان سوسیس فلفلی با خشكبار كاج، نان فلفلی حاوی پنیر بز، برگهای قرمز و تخم بادیان رومی و خیار اسكندرانی حاوی خیار ورقه شده با نعنا و سركه را مشاهده كرد.
این دستورهای غذایی باتوجه به فصل سازمان داده شده و به تركیب منوهایی از عصر سنگی، دوره رومی ها و دستورهای غذایی دوره وایكینگها و قرون وسطی پرداخته اند. اگرچه برخی از این دستورهای غذایی بسیار پركار بوده و نیازمند مواد نامفهومی مانند «لیكوامن» كه نوعی نگهدارنده با تركیب نمك، ماهی، آویشن و آب سیب بوده است، به ارائه یك چالش جالب برای آن دسته از افرادی كه تحمل مصرف این گونه غذاها را دارند، می پردازد.

این دستورهای غذایی توسط سه پژوهشگر دانماركی براساس شواهدی مانند وسایل آشپزی، تصاویری از ساعات غذا خوردن و بررسی استخوان ها و مواد یافت شده در ظروف پخت غذای دوره های مختلف جمع آوری شده است.
در میان این دستورهای 16 هزار ساله می توان دسرهایی از تركیب میوه و عسل را مشاهده كرده و همچنین حریره كه در تمام فرهنگها ثابت بوده است.

طبق این كتاب، دستورهای غذایی رومی بیشتر شامل پخت غذا روی شبكه هایی روی آتش بوده و در عوض وایكینگها غذای خود را درون دیگهای بزرگ بر روی آتش می گذاشتند. همچنین انسانهای اولیه گوشت یا دیگ غذای خود را درون گودالهایی از سنگ داغ شده قرار می دادند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.80082s, 18q