مدعيان انرژي درماني به دادگاه فرستاده مي‌شوند‌

۱۳۸۶/۰۴/۰۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4820
مدعيان انرژي درماني به دادگاه فرستاده مي‌شوند‌

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازباشگاه خبرنگاران، مويد علويان در جمع خبرنگاران،‌ افزود: اين بخشنامه فقط منحصر به آقاي علي‌اكبري نيست چون افراد ديگري هم هستند كه در اين زمينه‌ها فعاليت مي‌كنند، هر كس ادعايي مي‌كند بايد توانايي خود را در مراجع علمي ثابت كند، بايد بررسي شود كه چقدر اين ادعاها صحت دارد در غير اين صورت ما مخالف هر گونه فعاليت غير علمي در اين زمينه هستيم و با هيچ كس هم تعارف نداريم.
وي ادامه داد:‌ در گذشته كه ما از فعاليت آقاي علي‌اكبري ممانعت كرديم، وي از بنده به عنوان معاون سلامت وزارت بهداشت شكايت كرد اما معاون سلامت وزارت بهداشت در دادگاه تبرئه شد.
معاون سلامت وزارت بهداشت گفت: سيستم قضايي كشور پيگير پرونده آقاي علي‌اكبري است و عده‌اي شاكي خصوصي هم هستند كه موضوع را پيگيري مي‌كنند، ما هم طبق وظيفه‌اي كه داريم با اين قبيل كارها كه هيچ‌گونه شاهد و مستند علمي ندارد مبارزه مي كنيم و اين وظيفه ماست.
وي افزود: فعاليت پزشكي بايد در چارچوب علمي و قابل تأييد و بر اساس مجوز قانوني انجام شود و بهترين انرژي درماني برخورد خوش و رفتار مناسب پزشكان است كه مي‌توانند انرژي مثبت را با آراستگي و حرف زدن مناسب به بيماران منتقل كنند.
محمدعلي اكبري چهارشنبه 23 خرداد‌ بر اساس شكايت شاكي خصوصي بازداشت شد اما پس از 3 روز با قرار وثيقه 150 ميليون توماني آزاد شد، پرونده اين مدعي انرژي درماني كه سالهاست در اين زمينه فعاليت دارد اكنون در شعبه نهم دادسراي ويژه كاركنان دولت در حال پيگيري قضايي است و استعلام و بررسي درباره ادعاهاي وي ادامه دارد.
زمستان سال گذشته در پي پيگيري قضايي شاكي خصوصي در يك پرونده مالي عليه علي‌اكبري بار ديگر نام اين مدعي انرژي درماني بر سر زبان‌ها افتاد اما در همان زمان با درخواست انجمن‌هاي علمي و جامعه پزشكي درباره دخالت اين فرد غير پزشك در امور درماني مسئولان ارشد قوه قضائيه دستورارت صريحي را درباره پيگيري پرونده وي صادر كردند و از آن زمان تاكنون پرونده وي در شعبه نهم دادسراي ويژه كاركنان دولت مفتوح است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.73225s, 18q