افزایش چشمگیر ضریب افسردگی در جامعه

۱۳۹۱/۰۲/۲۳ - ۱۱:۰۵ - کد خبر: 48229
سلامت نیوز :یک استاد دانشگاه گفت: تمامی تحقیقات روانپزشکی‌، روان‌شناسی وروانکاری نشان ‌می‌دهد که ضریب افسردگی در جامعه به ویژه در بین زنان افزایش پیدا کرده است.

"علی عبداالهی" در گفت‌و‌گو با ایلنا با اعلام این مطلب گفت: اگر ضریب افسردگی در گذشته ۵ درصد بود الان به ۱۰ درصد رسیده است. وی در مورد افزایش ضریب افسردگی در بین خانم‌ها گفت: به خانم‌ها گفته ‌می‌شود اگرازدواج کنید خوشبخت ‌می‌شوید در حالی که بعد از ازدواج وقتی وارد زندگی ‌می‌شوند بر خلاف انتظاربا شماری از مشکلات وگرفتاری‌ها مواجه ‌می‌شوند. وی افزود: دلیل دیگر در افزایش ضریب افسردگی، عدم آشنایی كافی دو فرد با یكدیگر و همچنین عدم بهره‌گیری مشاوره‌ها و روانکاوی قبل ازازدواج است و به همین دلیل زمانی که ازدواج ‌می‌کنند به این موضوع پی ‌می‌برند که اصلا با هم تطابقی ندارند.

عبداللهی مشکلات اقتصادی را از عوامل دیگر در افزایش ضریب افسردگی در جامعه عنوان کرد و افزود:درگذشته زندگی کردن برای همه بی‌دردسر‌تر وراحت‌تر بود اما امروزه برای‌‌ همان زندگی باید هزینه‌های زیادی رامتحمل شد. این فوق تخصصی جراحی غدد با تاکید براثرگذاری افسردگی در ابتلا به سرطان گفت‌: با بررسی هایی كه شخصا روی تاثیرافسردگی درسرطان‌های سینه، روده و خون انجام داده‌ام و در‌‌نهایت مشخص شد که افسردگی در ابتلا به این سرطان موثر است.

وی با تاکید بر اینکه افسردگی در سرطان سینه جزء فاکتورهای ماژور ( عوامل اصلی) شناخته ‌می‌شود افزود: افسردگی یکی از۵ فاکتور اصلی در ابتلا به سرطان سینه است و بنابراین ‌می‌توان گفت که افسردگی ۲۰ درصد در ابتلا به سرطان سینه تاثیر دارد. عبدللهی در پایان خاطرنشان کرد: براساس بررسی‌های صورت گرفته سرطان سینه نسبت به ۲۰ سال پیش ۴ برابر شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.35732s, 18q