رعايت اصول بهداشتي در استخرها از بروز بيماري‌ها جلوگيري مي‌كند

۱۳۸۶/۰۴/۰۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4823
رعايت اصول بهداشتي در استخرها از بروز بيماري‌ها جلوگيري مي‌كند

دكتر "سعيد اسكويي" روز دوشنبه در گفت وگو با ايرنا اظهار داشت: رعايت نكردن موارد بهداشتي از سوي مسوولان استخرها و شناگران بيماريهاي اسهال، ناراحتي‌هاي گوارشي، عفونت چشم وگوش، بيماري‌هاي دستگاه‌تنفسي و پوستي مانند امراض قارچي و خارش پوست را به همراه خواهد داشت.

وي از مهمترين عوامل آلودگي آب استخرها را افزايش تعداد شناگران بيش از ظرفيت استخر،كنترل نكردن كلر باقيمانده درآب و كنترل بهداشتي شناگران پيش از ورود به استخر عنوان كرد.

اين مسوول تصريح كرد: آشنايي مسوولان و كاركنان استخرها با اصول و ضوابط بهداشتي از بروز مشكلات و بيماري‌هاي مختلف جلوگيري و اين ورزش را به‌تفريحي سالم و جذاب تبديل مي‌كند.

رييس مركز بهداشت شهيد بلنديان قزوين، موارد بهداشتي استخرها را شامل تجهيزات ساختمان و تصفيه‌خانه‌ها، تاسيسات گندزدايي آب، كيفيت ميكروبي و بهداشت كاركنان استخرها عنوان كرد.

دكتر اسكويي، ميزان استفاده هر نفر از استخر را يك و هشت دهم متر مربع اعلام كرد و گفت: باافزايش شناگران، ميزان كدري آب زياد و در نتيجه عملكرد مواد گندزدايي كم مي‌شود.

اين مسوول توصيه كرد: شناگران پيش از ورود به استخرها دوش گرفته و از حوضچه ماده ضدعفوني استفاده‌كنند، همچنين از استفاده لوازم شخصي ديگران در استخر خودداري كنند.

وي تاكيد كرد: شايسته است شناگران هنگام ابتلا به بيماري‌هاي روده‌اي از شناكردن در استخر بپرهيزند و تحت هيچ شرايطي از آب استخر ننوشند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.50137s, 18q