درمان قطعی بیماری دیابت نوع دو ممکن شد

۱۳۸۶/۰۴/۰۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4828
درمان قطعی بیماری دیابت نوع دو ممکن شد

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازمهر، محققان دانشگاه زوریخ به سرپرستی "مارک دوناث" مولکولی را شناسایی کردند که مسئول مرگ سلولهایی است که در پانکراس انسولین تولید می کنند. این مولکول "اینترلوکین - یک بتا " نام دارد.

این دانشمندان براساس این مولکول، فعالیت اصلی که منجر به بلوکه کردن و توقف مولکول "اینترلوکین - یک بتا" می شود را بدون بروزهیچ عارضه جانبی آزمایش کردند. در این روش برای اولین بار توقف کامل روند بیماری دیابت نوع دو امکانپذیر شد.

در این خصوص پروفسور دوناث که نتایج این آزمایش موفقیت آمیز را در مجله "New England Journal of Medicine" منتشر کرده است، اظهار داشت : "با موفقیت در توقف کامل این بیماری، مشکلات و عوارض جانبی دیابت نوع دو از جمله مشکلات قلبی نیز برطرف می شود. این بدان معنی است که افرادی که از این نوع دیابت رنج می برند می توانند امیدهای جدیدی در درمان قطعی این بیماری بدست آورند."
 

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
مجید
مطالب شما بسیار عالی بود
داود فتح الهی
سلام . من هم با نظر مهیا موافقم. 31 سال سن دارم و از دو سال پیش هم چربی خون دارم ( تری گلیسیرید) و هم دیابت. خودم را به هر دری هم زدم. نشد که نشد. هزینه زیاد نوار تست و آزمایش و سوزش و سازش!!!!!!!!!!!!!!
0.80826s, 20q