روز جهانی تالاسمی در دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شد

۱۳۹۱/۰۲/۲۳ - ۱۶:۱۲ - کد خبر: 48305
سلامت نیوز: محمدرضا رضایی نماینده مردم جهرم در مجلس طی سخنانی با اشاره به مشکلات بیماران تالاسمی در سطح جامعه اظهار داشت: باید برای بهبود وضعیت سلامت در بین همه اقشار خاص به ویژه تالاسمی ها بیمه در جامعه تقویت شود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: باید همه اقشار جامعه دارای پوشش بیمه ای باشند تا عدالت اجتماعی در بخش سلامت لحاظ شود.

نماینده جهرم در مجلس با بررسی وضعیت بیماران تالاسمی در کشور ابراز داشت: متاسفانه این بیماران جزو پوشش بیمه خاص نیستند و در کمیسیون بهداشت برنامه داریم تا هزینه های درمانی بیماری های خاص با همکاری وزارت بهداشت به حداقل برسد.

وی افزود: باید برای تغییر نگاه جامعه به افراد تالاسمی همچنین جهت دهی بچه های انجمن که افرادی خلاق، موفق و تلاشگر هستند تلاش شود.

دکتر رضایی همچنین با قول مساعد بررسی مشکلات بیماران تالاسمی ابراز آمادگی کرد با همکاری مسئولین شهرستان وضعیت بیمه و دارویی این بخش به لحاظ هزینه ای بهبود یابد و بحث مسکن مهر برای این عزیزان برنامه ریزی گردد.

سیدمحمدکاظم تدین رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم نیز در این مراسم گفت: بحث سلامت تمامی اقشار جامعه یک موضوع بین بخشی بین دستگاه ها می باشد که در این بین همکاری و هماهنگی خیلی مهم و ضروری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم ابراز داشت: ایران در دنیا رتبه اول تالاسمی دارا می باشد و در کشور ما 20 هزار بیمار تالاسمی داریم که استان فارس 1400 نفر و جهرم 120 بیمار تالاسمی دارد.

وی در خصوص بحث درمانی و بیمه این بیماران خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات بیماران تالاسمی بحث بیمه است که سعی کردیم در این دو سال اخیر بخشی از هزینه های درمانی بیماران تالاسمی در بیمارستانها جبران کنیم البته پوشش کامل بیمه ای نیازمند حمایت بیمه های مختلف و دولت می باشد.

دکتر تدین ابراز امیدواری کرد تشکیل چنین مراسمی باعث زمینه ارتقا سطح خدمات سلامت در سطح شهرستان شود.

در ادامه صف شکن رئیس انجمن تالاسمی فارس گوشه ای از مشکلات بیماران این بخش در سطح استان و جهرم همچنین نیازهای دارویی آنان بیان کرد.

فریبا صحرائیان رئیس بخش کولیز بیمارستان مطهری نیز از فعالیت های صورت گرفته در این بخش گزارشی ارائه نمود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.70535s, 18q