وزیر بهداشت در فهرست 10 زن خبرساز ایران

۱۳۹۱/۰۲/۲۴ - ۱۰:۵۱ - کد خبر: 48338

 سلامت نیوز : مدیر عامل خبرگزاری زنان با اعلام این خبر گفت: مقام معظم رهبری مسئله زن و خانواده را از مسائل درجه یک کشور نامیده اند و معرفی زنان فرهیخته و تاثیرگذار تاکیدی است بر حضور  نقش آفرین بانوان جامعه اسلامی که علاوه بر حضوری مؤثر در محیط خانواده ، نقش به سزایی در مدیریت جامعه ایرانی اسلامی دارند.

ناصرالدین اسلامی فرد افزود: این همایش برای دومین سال پیاپی برگزار می شود و امسال حدود 150 زن در بخشهای مختلف علمی، سیاسی، ایثارگری، کارآفرینی، مدیریت شهری، فرهنگی هنری، مدیران و قرآنی معرفی می شوند.
مدیرعامل خبرگزاری وفا تصریح کرد: در این همایش از تعدادی از زنان تاثیرگذار که در سال 90 دار فانی را وداع گفته اند نیز تقدیر می شود.دبیر همایش ملی بانوی وفا افزود: در میان این 150 بانوی فرهیخته ، 10 نفر به عنوان خبرسازترین زنان سال 1390 و یک نفر به عنوان تاثیرگزارترین و خبرسازترین زن ایرانی در سال 90 معرفی می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از وب دا ؛ اسلامی فرد در خصوص نحوه انتخاب افراد فوق گفت: بیش از 1000 بانوی ایرانی توسط نهادهای دولتی و غیردولتی  فعال در در حوزه زنان به این خبرگزاری معرفی شده اند که با بررسی صورت پذیرفته توسط کارشناسانی از حوزه رسانه و زنان ،150 نفر به عنوان تاثیرگذار و خبرساز انتخاب شده اند.وی هدف این همایش را معرفی هرچه بیشتر زنان تاثیرگذار ایران اسلامی به افکار عمومی و رسانه ها و تقدیر از حضور اجتماعی زنان مسلمان معرفی و افزود: رسانه ها با پرداختن به الگوهای زن مسلمان با جنگ نرم غرب بر علیه زنان مسلمان ایرانی مقابله کنند.

معرفی ده کاندیدای دریافت عنوان خبرسازترین زن ایرانی


بنا بر این گزارش اسامی افراد انتخاب شده جهت دریافت عنوان خبرساز ترین زن سال به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر است:

زنان خبرساز

1- دکتر زهره الهیان: پرکارترین زن مجلس هشتم

2- فرحناز رافع: اولین زن رییس در جمعیت داوطلبان سازمان هلال احمر

3- دکتر حلیمه عالی: اولین زن نامزد نمایندگی مجلس شورای اسلامی از سیستان و بلوچستان

4-  دکتر فریبا علاسوند: دارنده بیشترین مقالات درحوزه زن و خانواده

5- ننه فتح اللهی معروف به نه نه علی: مادری که 20 سال در مزار فرزندش اطراق کرد

6-  مهندس اعظم السادات فراحی: همسر دکتر احمدی نژاد

7- مریم مجتهد زاده لاریجانی: رییس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری

8- دکتر زهرا سادات مشیر: مشاور امور بانوان شهرداری تهران

9- دکتر مرضیه وحید دستجردی: اولین وزیر زن در جمهوری اسلامی ایران

10 - مریم هاشمی: دارنده مدال طلای ووشوی جهانی - اهدا کننده مدال جهانی اش به مقام معظم رهبری

گفتنی است همایش ملی بانوی وفا با هدف معرفی و تقدیر از زنان خبرساز و تاثیرگذار ایران در سال 1390،  امروز ساعت 16 در محل تالار وحدت تهران برگزار می شود.

گفتنی است دکتر مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت در نظرسنجی ها و ارزیابی های سال گذشته نیز جزو 10 زن خبرساز کشور شناخته شد.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.16369s, 18q