ذخيره اطلاعات پزشكي زير پوست بيماران

۱۳۸۶/۰۴/۰۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4876
ذخيره اطلاعات پزشكي زير پوست بيماران

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازخبرگزاري فرانسه از شيكاگو، انجمن پزشكي آمريكا اعلام كرد، ابزارهايي در ابعاد يك دانه برنج كه با يك سوزن زير پوست كاشته مي‌شود، امكان دسترسي سريع پزشكان اورژانس را به پرونده پزشكي بيماران بسيار بد حال فراهم مي‌كند.

اين ابزارها مي‌تواند با كمك به شناسايي بيماران وامكان دسترسي امن به اطلاعات باليني "ايمني و اثربخشي مراقبتهاي بيماران" را بهبود بخشد.

درحال حاضر "وال-مارت" و ساير مراكز تجاري براي تسريع در سامانه‌هاي توزيع خود از برچسب‌هاي شناسايي راديوفركانس ‪ RFID‬استفاده مي‌كنند.

اين كار با ارسال پيامهاي كوچك كه راحت تر از باركد قابل بررسي است، انجام مي- ‌شود.

كاشت اين ابزارها در زير پوست افراد مي‌تواند، تداوم و هماهنگي مراقبتها را بهبود بخشد و عوارض جانبي دارويي و ساير اشتباهات پزشكي را كاهش دهد.

با اين حال اين ابزارها خطرهايي نيز دارد و حفظ حريم خصوصي بيماران يا ساير خطرهاي اجتماعي را به همراه دارد.

نگراني اصلي حفظ حريم خصوصي اطلاعات ذخيره شده در اين دستگاهها است.

اين دستگاهها را مي‌توان از زير پوست خارج كرد و به خاطر كوچكي ابعاد آنها قابل انتقال به ساير قسمتهاي بدن است.

اين دستگاهها در كار دستگاههاي الكتريكي مانند دفيبريلاتور اختلال ايجاد مي‌كند و تاثير آنها بر داروهاي تجويزي مشخص نشده است.

اداره نظارت بر مواد غذايي و دارويي آمريكا تاكنون فقط برچسب‌هاي "غيرفعال" را براي كاشتن در بدن انسان تاييد كرده است. اين برچسب‌ها پس از قرار دادن در بدن قابل تغيير نيست و محدوده انتقال و ظرفيت محدودي دارد.

اين دستگاهها فقط مي‌تواند يك رمز شناسايي منحصر بفرد داشته باشد تا از حريم خصوصي افراد محافظت كند.

اداره نظارت بر مواد غذايي و دارويي آمريكا در نهايت دستگاههاي فعال را نيز كه حاوي باتري‌هاي داخلي است و با تغيير وضع بيمار روزآمد مي‌شود، تاييد خواهد كرد.

اين انجمن نسبت به پيامدهاي بالقوه اجتماعي نظير استفاده از اين دستگاهها براي نظارت بر افراد كه مي‌تواند تجاوز به آزادي‌هاي فردي باشد، هشدار داده است.

اين انجمن توصيه كرده است اين دستگاهها بدون رضايت آگاهانه بيماران در بدن آن‌ها كاشته نشود و پزشكان بر آنها نظارت داشته باشند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.78958s, 18q