در وعده های غذایی به کودکان آب بدهید تا چاق نشوند

۱۳۹۱/۰۲/۳۰ - ۱۰:۵۱ - کد خبر: 48793
سلامت نیوز: تحقیقات جدید نشان می دهد که مصرف آب با وعده های غذایی چه بسا باعث جلوگیری از بروز چاقی و بیماریهای مرتبط با آن می شود.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، پژوهشگران دانشگاه اروگون آمریکا دریافتند که مصرف آب با وعده های غذایی چه بسا آسان ترین شیوه برای جلوگیری از چاقی و بیماریهای مرتبط با آن و بهترین راه برای کمک به کودکان برای مصرف سبزیجات است.

این پژوهشگران در تحقیقات خود 75 کودک سه تا پنج سال را مورد بحث و بررسی قرار داده و دریافتند که مصرف سبزیجات بیشتر با مصرف اب در جریان وعده های غذایی در ارتباط است.

این تحقیقات نشان داد: کودکانی که با وعده های غذایی آب نوشیدند - در مقایسه با کودکانی که نوشابه های گازدار نوشیدند، بیشتر از سبزیهای تازه نظیر هویچ و فلفل مصرف کردند.

خانم بتینا کورن ول پژوهشگر مسئول این تحقیقات گفت: توصیه ما این است که آب با وعده های غذایی ارایه شود و رستورانها می توانند آب را به عنوان یکی از نوشیدنیها با وعده های غذایی کودکان ارایه کننند.

پژوهشگران گفتند که ارایه آب شاید تغییر ساده و موثری برای کمک به درمان مشکل روز افزون چاقی در آمریکا و ابتلا به دیابت در جوانان و به طور کلی افزایش هزینه های مراقبت های پزشکی باشد.

منبع: رسانه کودک

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.44861s, 19q