ارايه مدل درمان سرطان با رياضي

۱۳۸۶/۰۴/۰۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4894
ارايه مدل درمان سرطان با رياضي

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازباشگاه خبرنگاران ،پروژه تحقيقاتي ليزه دو فليس استاد رياضي کالج هاروي ماد در کاليفرنيا که با عنوان  درمان سرطان با رياضي" معرفي شد ،اين استاد دانشگاه چند سيستم رياضي را براي ترکيب استراتژي ها مختلف ايمني درماني، شيمي درماني و واکسينودرماني شناسايي کرده است.

دو فليس که بررسي هاي خود را در کنگره سالانه "ائتلاف ملي براي يافته هاي علمي" در واشنگتن مطرح کرده است، در اين خصوص توضيح داد : "ما يک سري از مدل هاي رياضي خاص را توسعه داده ايم که به کمک آنها مي توان ديناميک کاملتر واکنش هاي ميان سلولهاي نئوپلاستيکي، سيستم ايمني و درمان هاي پزشکي سازگار را دريافت. از آنجا که اين راه درصد خطر سلامت بيمار را تا حدقابل ملاحظه اي کاهش مي دهد، بسيار حائز اهميت است."

براساس مديکال نيوز تو دي، اين مدل ها با استفاده از شبيه سازي و تصويرسازي هندسي ويژگي هاي متعدد بيماري به روش مجازي درمان هاي موثر را ارائه مي کند.

درحقيقت با اين روش، يک مدل رياضي عرضه مي شود که به اطلاعات متعدد افزايش سلولهاي سرطاني و واکنش آنها با سيستم ايمني ترجمه مي شود. به اين ترتيب پزشکان مي توانند قبل از آغاز درمان سرطان با داروهاي خطرناک شيميايي که عوارض جانبي زيادي دارند، بهترين درمان را تشخيص دهند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.40163s, 19q