افسانه‌هایی درباره آلرژی‌ها

۱۳۹۱/۰۳/۰۱ - ۱۱:۰۹ - کد خبر: 48968
افسانه‌هایی درباره آلرژی‌ها
سلامت نیوز : پزشكان تاكید دارند برخی از باورهای عمومی درباره بیماری آلرژی از لحاظ پزشكی معتبر نبوده و اعتقادات غلطی هستند كه بین مردم رواج پیدا كرده‌اند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ برخی از این افسانه‌ها درباره آلرژی‌ها كه نباید آنها را باور كنید، عبارتند از:

- افسانه شماره یك: برای پیشگیری از آلرژی‌ها به بالش یا كاور خاص احتیاج دارید. فریب تبلیغات بازاری را نخورید چون هیچ بالش یا پتویی وجود ندارد كه عاری از غبار و ذرات آلرژی زا باشد. تنها اقدام موثری كه می‌توانید انجام دهید این است كه از پارچه‌های كتان برای رختخواب خود استفاده كنید چون بافت آنها بسیار محكم و سفت است و در نتیجه اجازه نمی‌دهد گردوغبار به داخل پتو یا بالش نفوذ كند. هم چنین می‌توانید به طور مرتب رختخواب خود را در آب داغ بشویید.

- افسانه شماره دو: همه حیوانات خانگی روی آلژری‌های شما تاثیر می‌گذارند. این اعتقاد غیرواقعی است. فقط حیوانات خانگی فوق العاده آلرژی زا می‌توانند واكنش آلرژیك در انسان ایجاد كنند. در واقع آنچه باعث ایجاد حساسیت می‌شود پشم یا موی حیوانات خانگی است نیست بلكه بزاق آنها است كه هنگام شستن بدن با زبان، روی بدن آنها باقی می‌ماند. با این حال گرد وغبار منزل ممكن است لا به لای موهای حیوانات بماند كه چاره آن شستن منظم و خشك كردن آنها است.

-افسانه شماره سه: آلرژی‌ها مشكلات گذرایی هستند و منجر به مرگ نمی‌شوند. برخی حساسیت‌ها می‌توانند موجب بروز شوك آلرژیك شوند كه واكنش فوق العاده خطرناكی است به طوری كه حتی می‌تواند منجر به مرگ فرد شود. براساس گزارش سایت اینترنتی هلت می آپ، برای مثال افرادی كه به بادام زمینی حساسیت دارند در صورت مصرف این آجیل دچار افت شدید فشار خون می‌شوند و زبان و گلوی آنها به شدت متورم می‌شود و راه تنفس آنها را می‌بندد. این شوك‌های حساسیتی در اثر مصرف مواد غذایی، داروها یا نیش حشرات بروز می‌كنند و نیاز به مراقبت‌های فوری پزشكی دارند.

-افسانه شماره چهار: شما ممكن است به شیر حساسیت داشته باشید. حساسیت به شیر فقط ممكن است در دوران نوزادی بروز كند كه با بالا رفتن سن از بین می‌رود.

- افسانه شماره پنج: منابع غذایی از نظر آلرژی زایی اهمیتی ندارند. برخی مواد پروتئینی و شیمیایی در مواد غذایی می‌توانند واكنش‌های آلرژیك جدی ایجاد كنند.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.15305s, 18q