عوارض بیشمار کاشت ناخن

۱۳۹۱/۰۳/۰۲ - ۱۲:۵۴ - کد خبر: 49108
سلامت نیوز: بهتر است بدانید سلامتی و بهداشت ناخن ها، صرف نظر از زیبایی، نشانگر سلامت جسم است.بنابراین استفاده از ناخن های مصنوعی یکی از روش هایی است که زنان برای زیبا کردن ناخن های خود بکار می برند. اما آیا استفاده کنندگان از خطرات این روش ها هم باخبرند؟

دکتر فارسی نژاد متخصص پوست و مو در گفت و گو با مجله پزشکی مادر گفت: علاوه بر هزینه بر بودن کاشت ناخن، افراد باید بدانند که ناخن های مصنوعی و کاشت آنها می تواند عوارض بسیاری را برای فرد بوجود آورد.
کاشت ناخن در زمانی حدود 2 ساعت انجام می شود. برای این منظور سطح ناخن به وسیله سوهان های برقی تراشیده می شود تا جایی که تنها لایه بسیار نازکی از ناخن باقی بماند.
ناخن های کاشته شده در مواردی که قابل تشخیص از ناخن طبیعی نیستند و به اصطلاح عامه خوب کاشته شده اند خطرناک ترند و در صورت شکستن ناگهانی، آسیب جدی تری برا برای فرد به دنبال دارند.
وی در ادامه یادآور شد: در قسمت بالای اتصال صفحه ناخن به پوست انگشت، یک محافظ مهم وجود دارد به نام کوتیکول که مانع ورود رطوبت و باکتری و قارچ بین پوست و ناخن می شود. اگر در زمان کاشت ناخن یا مانیکور کردن، این سد دچار اختلال شود فرد شاهد رخداد عفونت های میکروبی و قارچی دردسرزا خواهد بود.
این متخصص پوست و مو از عوارض دیگر کاشت ناخن گفت: تحریک واگزمای پوستی و همچنین ابتلا به عفونت های قارچی و از بین رفتن صفحه اصلی ناخن از دیگر عوارضی است که در کاشت ناخن ایجاد می شود.
فارسی نژاد معتقد است خانم هایی که از ناخن های مصنوع و کاشته شده برای زمان طولانی استفاده می کنند، ممکن است مشاهده کنند که ناخن های طبیعی آنها نازک تر و مات تر شده است و در مواردی منجر به عوض شدن جهت و محور ناخن می شوند.
وی با بیان توصیه هایی افزود: اگر اصراری برای استفاده از ناخن های مصنوعی وجود دارد، این ناخن ها باید هر 3 ماه یک بار برداشته شوند تا اجازه داده شود ناخن های طبیعی استراحت کنند. تغذیه و رژیم غذایی صحیح در رشد و سلامت ناخن ها نقش مهمی دارد. غذاهای حاوی آهن، کلسیم، ویتامین B و پتاسیم برای ناخن ها مفیدند. اگر می خواهید ناخن هایی سالم و محکم داشته باشید ماست، تخم مرغ، سویا، کلم، زردآلو و ماهی بخورید. ماهی های غنی از اسیدهای چرب هستند که ناخن ها را تقویت می کنند. کلم و سویا نیز غنی از بیوتین هستند که ویتامینی از گروه B است و از ترک خوردن و شکستن ناخن ها جلوگیری می کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.05009s, 18q