نخستين همايش تازه هاي رنيوپلاستي برگزار مي شود

۱۳۸۶/۰۴/۰۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4914
نخستين همايش تازه هاي رنيوپلاستي برگزار مي شود
دكتر صدوقي ديبر اجرايي نخستين همايش تازه هاي رنيوپلاستي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: در اين همايش 3 روزه عناويني باعنوان روشهاي نوين درعمل جراحي بيني، مشكلات بيماران و متخصصان در اين نوع عمل و ارائه راه حل در مورد مشكلات مربوط به اين گروه پزشكي مورد بحث و بررسي قرار مي گيرد.
وي گفت : دراين همايش انواع گروه هاي پزشكي مختلف اعم از متخصصان گوش و حلق و بيني، جراحان فك و صورت، جراحان پلاستيك و ترميمي حضور دارند و ارتباط با اين نوع عمل تبادل نظر مي كنند.
وي ادامه داد: در اين همايش سه روزه يك پانل كارگاه عملي در مورد جراحي بيني به نمايش گذاشته مي شود ضمن آن كه در اين همايش مقالات و سخنرانيهايي در مورد روشهاي نوين و تازه درمورد عمل جراحي بيني كه براي نخستين بار مطرح مي شود از سوي متخصصان ارائه مي گردد.
دكتر صدوقي در پاسخ به اين سوال كه سرانجام عمل بيني مربوط به كدام قشر ازگروه پزشكي مي شود تاكيد كرد: متخصصان گوش و حلق و بيني به دليل آن كه ساختمان بيني آشنايي كامل دارند بهتر مي توانند دراين زمينه جوابگوي نياز بيماران باشند ضمن آن كه متخصصان ديگر مي توانند با كمك اين گروه پزشكي اقدام  به اين نوع جراحي كنند.
تمامي مشكلات و بيماريهاي مربوط به بيني در داخل كشور قبل درمان است.
همچنين دكتر صدوقي عضو هيئت علمي دانشگاه شهيد بهشتي در ادامه با تاكيد بر اين عنوان كه هيچ مشكلي در مورد رنيوپلاستي و مشكلات شايع بيني نيست كه در كشور ما قابل درمان نبوده ومتخصصان دراين زمينه نتوانند از عهده آن بر آينده گفت: مشكلات شايع در ساختمان ودستگاه بيني را مي‌توان به چندين مورد طبقه بندي كرد كه بيماريهاي آلرژيك، حساسيت‌هاي فصلي كه تظاهر اوليه آن در ساختمان بيني مشاهده مي شود بيماريهاي مجاري تنفسي، بيماري هاي روان تني و مشابه آن از آن جمله هستند. چرا كه فعالترين مركزعصبي سيسم خودكار بيني است به طوري كه تمام تظاهرات بيروني همانند خشم‌،‌ترس و عصبانيت در بيني ظاهر مي شود. تومورها و سرطان بيماريهاي مربوط به سينوس و عضو اتنهاي بيني، بيماريهاي متابوليك كه در راس آن بيماري انحراف بيني و پوليپ بيني بوده باز بارزترين و آشكارترين بيماريهاي اين دستگاه است.
وي به مسئله اي كه هم اكنون در جامعه مطرح شده و باعث ايجاد اضطراب و دلهره در افراد جامعه مي شود اشاره كرد و گفت: در ماه هاي گذشته اخباري مبني بر اين كه عمل بيني كار تخصصي است و نياز به يك متخصص دارد  و كار هر گروه پزشكي نيست، باعث ايجاد وحشت و ترس در ميان مردم شده به طوريكه بيماران هنگام مراجعه به پزشكان اصرار دارند كه آيا اين پزشك مهارت و تخصص لازم در اين زمينه دارد يا خير. كه اين امر يكه جو نامناسبي براي گروه پزشكي و مردم ايجاد كرده است.
اين متخصص گوش و حلق و بيني درمورد تعداد متخصصان گوش و حلق و بيني تاكيد كرد: دركشور ما بر اساس نياز بيمارستاني پزشك و رزيدنت تربيت مي‌شود درحالي كه  اين امر بايد براساس نياز مملكت تامين شود و اين مسئله در چند سال آينده باعث ايجاد مشكلات متعددي مانند افزايش نيروي متخصص مي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.36305s, 19q