تاثير مثبت خنديدن مادران بر شير آنها

۱۳۸۶/۰۴/۰۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4916
تاثير مثبت خنديدن مادران بر شير آنها
به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاري آلمان محققان ژاپني دريافتند خنديدن نه تنها باعث تقويت روحيه مي‌شود بلكه باعث مي‌شود شير مادران از سلامتي و تاثير درماني بيشتري بر روي فرزندانشان برخوردار شود.
بنابراين گزارش؛ به گفته كلينيك اوزاكاي ژاپن خنده مادران شيرده بر خواب و انواع خاصي از آلرژي‌ها در كودكانشان تاثير مثبت دارد.
اين گزارش حاكي است؛ افراد مبتلا به برخي از انواع اگزما اغلب به دليل كم بودن ميزان هورمون ملاتونين يا همان هورمون خواب از اختلال در خواب رنج مي‌برند.
بر اين اساس محققان در بررسي تاثيرات درماني خنده مادران بر روي فرزندانشان دريافتند مادراني كه در اين تحقيق فيلم "عصر جديد" چارلي چاپلين را ديده بودند و از ته دل خنديدند، ميزان هورمون ملاتونين در شيرشان بيشتر از مادراني بود كه برنامه‌هاي عادي را تماشا كرده بودند و همچنين كودكان آنها خواب بهتر و راحتري داشته و واكنش‌هاي آلرژيك كمتري نشان دادند.
بر اساس اين گزارش؛ خنديدن در افراد سالم باعث تقويت سيستم دفاعي بدن مي‌شود تحقيقات بيشتري براي اثبات اين رابطه لازم است اما چيزي كه تا به حال مشخص شده اين است روزي 15 دقيقه خنده واكنش‌هاي آلرژيك مادران و فرزندان آنها را در مدت زماني طولاني كاهش مي‌دهد، به همين دليل محققان تا اثبات نهايي اين مسئله به مادران شيرده توصيه مي‌كنند بيشتر بخندند و با ديدن فيلم‌هاي كمدي و شاد باعث تقويت روحيه خود و ايمني فرزندانشان شوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.54917s, 18q