فشار خون هنگام بارداري و كاهش وزن نوزاد

۱۳۸۶/۰۴/۰۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4937
فشار خون هنگام بارداري و كاهش وزن نوزاد
دكتر سادات، عضو گروه مامائي دانشگاه علوم پزشكي كاشان و متخصص مامايي، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: فشار خون بالا در بارداري از عوامل تشديدكننده كاهش قد و وزن نوزاد هنگام تولد است كه تحقيق و بررسي بيشتر در اين زمينه را مي طلبد.
وي گفت: تحقيقات بر روي 75 مادر داراي فشارخون بارداري و 90 مادر فاقد فشار خون انجام شد و تشخيص فشارخون بر اساس وجود فشار خون 90/140 ميليمتر جيوه بود.
وي تصريح كرد: در گروه مادران داراي سن بارداري بالاي 24 هفته، يك قلو، فشار خون 80/120 ميليمتر جيوه يا كمتر در نيمه اول بارداري، بستري در بيمارستان براي ختم بارداري و از نظر ساير عوامل تاثيرگذار بر وزن و قد مشابه بودند، همچنين قد و وزن نوزاد هنگام تولد حداكثر ظرف يك ساعت پس از تولد اندازه گرفته و مقايسه شد.
وي ادامه داد: هر دو گروه مادران به لحاظ عوامل تاثيرگذار در وزن و قد هنگام تولد مشابه بودند و همچنين وزن هنگام تولد دو گروه به ترتيب 3112 گرم و 3333 گرم بود كه اختلاف معني داري را نشان مي داد و قد 66/49 سانتي متر و 84/50 سانتيمتر بود كه طبق آزمون هاي آماري اختلاف معني داري در اين آمارها وجود دارد و نشان دهنده تاثير مستقيم فشارخون بارداري بر كاهش وزنه و قد نوزاد در هنگام تولد است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.23196s, 18q