راهنمای ملی "تعیین و اعلام شاخص كیفیت هوا" توسط وزارت بهداشت تدوین شد

۱۳۹۱/۰۳/۰۸ - ۰۸:۴۷ - کد خبر: 49572
سلامت نیوز : دكتر كاظم ندافی در گفت‌وگو با (ایسنا)، اظهار كرد: با این كه وزارت بهداشت اطلاع رسانی در مورد شاخص كیفیت هوا را همه روزه در دستور كار خود دارد راهنمای ملی محاسبه، تعیین و اعلام شاخص كیفیت هوا را در اختیار شركت كنترل كیفیت هوا و سازمان حفاظت از محیط زیست قرار دادیم كه مسایل مربوط به سلامت را بر اساس این راهنما به اطلاع مرم برسانند.

وی ادامه داد: راهنمای ملی محاسبه، تعیین و اعلام شاخص كیفیت هوا در سایت وزارت بهداشت نیز گذاشته شده است. این راهنما تمام رنگی و بسیار جامع است و به سراسر كشور از جمله تهران و دیگر شهرهایی كه با پدیده گرد و غبار مواجهند، ابلاغ شده است.ندافی گفت: در شرایط فعلی نمی‌توان اقدام پیشگیرانه‌ای در مورد ریزگردها انجام داد اما حداقل باید اطلاع رسانی مناسب برای مردم داشته باشیم.

ماسك‌های P1 و P2 می‌توانند مقدار ذرات تنفسی را كاهش دهند

استفاده از این ماسك‌ها برای بیماران توصیه نمی‌شود

رییس مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت درباره تاثیر استفاده از ماسك‌ در كاهش ذرات تنفسی، گفت: تمام ماسك‌های P1 و P2 ماسك‌هایی هستند كه می‌توانند مقدار ذرات تنفسی را كاهش دهند. این ماسك‌ها موثر بوده و قیمت‌شان نیز مناسب است.وی ادامه داد: وزارت بهداشت برای بازرسان‌ بهداشتی كه باید در شرایط هوای آزاد فعالیت كنند، ماسك‌های مناسب را تهیه و در سراسر كشور در اختیار بازرسان قرار داده است سایر ادارات نیز موظفند این ماسك‌ها را برای پرسنل خود تهیه كنند.رییس مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت، افزود: در مجموع افرادی كه در شرایط آلودگی هوا و ریزگردها مجبورند در هوای آزاد فعالیت كنند مانند كاركنان نیروی انتظامی، رانندگان وسایط نقلیه عمومی و ... می‌توانند از این ماسك‌ها استفاده كنند. اما استفاده از این ماسك‌ها برای افراد بیمار توصیه نمی‌شود چرا كه با استفاده از این ماسك‌ها تنفس محدود شده و با دشواری انجام می‌شود. اما استفاده از این ماسك‌ها برای افراد سالم كه موظفند در هوای آزاد فعالیت كنند، توصیه می‌شود.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.41684s, 18q