قرص سلولزي براي درمان چاقي توليد شد

۱۳۸۶/۰۴/۱۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4959
قرص سلولزي براي درمان چاقي توليد شد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، محققان به كمك اين قرص تاثير خوردن يك بشقاب اسپاگتي را در فرد شبيه‌سازي مي‌كنند و به اين ترتيب اين قرص مي‌تواند به مدت چند ساعت احساس گرسنگي را متوقف كند.

اين قرص از يك هيدروژل (ژل آبي) و به منظور مقابله با معضل جهاني چاقي توليد شده است.

تاكنون اين قرص بر روي 20 نفر آزمايش شده است. اما كارشناسان هشدار داده‌اند كه براي اطمينان بيشتر از ايمني و بي خطر بودن آن بايد در آزمايشات گسترده‌تري مورد مطالعه قرار بگيرد.

يكي از محققان كه اين قرص را براي آزمايش مصرف كرده بود، اظهار داشته؛ در حالي كه قرص را در ساعت 11 صبح مصرف كرده بود در ساعت 6 بعدازظهر هنوز سير بوده و احساس گرسنگي نمي‌كرده است.

اين قرص كوچك وقتي خشك است حالت پودري دارد اما وقتي با يك ليوان آب بلعيده مي‌شود تبديل به يك توپ ژل‌ مانند در معده مي‌شود.

اين قرص از يك تركيب ارگانيك موسوم به سلولز تهيه شده است كه مي‌تواند از بدن دفع شود.

قرص مزبور كه هنوز نامي براي انتخاب نشده، قرار است بر روي 90 فرد داوطلب براي آزمايش كه دچار اضافه وزن هستند،‌ بررسي شود تا مشخص شود كه اين افراد چه مقدار وزن در طي آزمايش از دست خواهند داد و آيا اين دارو عوارض جانبي نيز خواهد داشت يا خير؟

محققان تهيه كننده اين قرص مي‌گويند كه داروي مزبور بايد حدود 30 دقيقه تا يك ساعت قبل از صرف هر وعده غذايي مصرف شود. قرص مزبور ظرف 5 تا 6 ساعت از دستگاه هاضمه عبور مي‌كند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.9054s, 19q