راه اندازي شهرك صنايع دارويي استان فارس تا دو سال آينده

۱۳۸۶/۰۴/۱۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4960
راه اندازي شهرك صنايع دارويي استان فارس تا دو سال آينده

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دكترهاشم منتصري در حاشيه نوزدهمين گردهمايي معاونين غذا و داروي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور با اعلام اين خبر گفت: گسترش روز افزون و به روز شدن شاخصهاي استاندارد از جمله استانداردهاي زيست محيطي ايجاب مي‌كند كه صنايع دارويي هم از ساير صنايع آلاينده به دور باشد تا هزينه توليدات اين صنعت افزايش نيابد.


وي در ادامه توضيح داد: هم اكنون صنعت دارويي استان فارس براي توليد محصولات ناگزير به تجهيز كارخانجات خود به دستگاه‌هاي مدرن جهت هواسازي و تصفيه آب است كه اين امر هزينه توليد را افزايش مي‌دهد.

منتصري افزود: تجميع كارخانجات داروسازي در منطقه‌اي خاص تحت عنوان شهرك سبب درامان ماندن توليدات اين صنعت از ساير صنايع آلاينده و در نتيجه كاهش هزينه توليد مي‌شود.

معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي شيراز، استان فارس را از قطبهاي موثر در توليدات كشاورزي و دامي عنوان كرد و افزود: اما به علت عدم سرمايه گذاري و توجه كافي به صنايع غذايي اين استان بر روي محصولات كشاورزي و دامي فرآوري اندكي صورت مي‌پذيرد كه فسادپذيري برخي از اين محصولات سبب كاهش ارزش غذايي آنان مي‌شود.

دكتر منتصري ادامه داد: با هدف افزايش كيفيت فرآورده‌هاي توليدي و كاهش هزينه‌هاي توليد مي‌كوشيم ضمن فرآوري كامل، اين محصولات در استان مورد استفاده قرار گيرد.

وي چهار فصل بودن استان فارس را به لحاظ آب و هوايي از دلايل پتانسيل بالاي اين استان در ايجاد فرآورده‌ها و توليدات كشاورزي و دامي برشمرد و افزود: هم اكنون اين استان به كارخانجات مدرني با توليداتي در سطح بين المللي مجهز است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.90009s, 19q