استخرهااحتمال انتقال عفونت‌هاي قارچي را افزايش مي‌دهند

۱۳۸۶/۰۴/۱۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4981
استخرهااحتمال انتقال عفونت‌هاي قارچي را افزايش مي‌دهند

دكتر "كامكار بليغي" متخصص پوست و مو در گفت‌وگو با ايرنا گفت در فصل تابستان و شروع گرماي هوا متعاقب استفاده از استخرهاو مكان‌هاي عمومي احتمال انتقال بيماري‌هاي پوستي افزايش مي‌يابد.

به گفته وي عفونت‌هاي قارچي و عفونت‌هاي ويروسي پوست از جمله شايعترين بيماري‌هاي پوستي هستند كه از اين طريق انتقال مي‌يابند.

اين متخصص پوست و مو با بيان اينكه در بسياري از موارد با رعايت بهداشت فردي مي‌توان از بروز اين بيماريها پيشگيري كرد افزود رعايت نكاتي ساده همچون زدن پاها در حوضچه‌هاي مواد ضدقارچي، استحمام روزانه و استفاده از وسايل شخصي همچون دمپايي و حوله نقش مهمي در جلوگيري از انتقال و شيوع بيماري‌هاي پوستي ناشي از استخرها دارد.

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران گفت در فصل گرما انتقال برخي باكتري‌هاي پوستي نيز افزايش مي‌يابد زيرا بعضي از باكتري‌هاو قارچ‌هاي پوستي همچون زخم‌هاي تاولي در فصل گرما محيط مناسب تري براي رشد و نمو دارند.

دكتر بليغي گفت بيماري‌هاي قارچي پوست براي رشد و نمو نياز به رطوبت بيشتري دارند به همين خاطر اين قارچهاي پوستي بيشتر در كشاله ران و يا كف پا مشاهده مي‌شوند.

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران يادآور شد يكي ديگر از مشكلاتي كه در فصل تابستان بيشتر شيوع پيدا مي‌كند عرق سوز شدن بدن است كه با رعايت بهداشت فردي مي‌توان از شدت يافتن آن جلوگيري كرد.

وي گفت بيماري‌هاي قارچي بدن از جمله قارچ تنه از مشكلات شايع در فصل گرما است كه در بيشتر موارد مشاهده مي‌شود و از جمله علل شايع مراجعه افراد به مطب‌هاي متخصصين پوست و مو است.

دكتر بليغي گفت با رعايت نكات و اصول بهداشتي ساده و به خصوص رعايت بهداشت فردي مي‌توان تا حد زيادي از اين بيماريها و مشكلات پوستي جلوگيري كرد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.18495s, 19q