عضو هیات رییسه مجلس هشتم اعلام کرد؛

بیمه ها باید تاخیرات خود را با 15 درصد سود به بیمارستان ها بپردازند

۱۳۹۱/۰۳/۱۰ - ۱۳:۰۱ - کد خبر: 49824
سلامت نیوز: عضو هیات رییسه و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هشتم گفت: بیمه ها باید تاخیرات خود را با محاسبه 15 درصد سود به بیمارستان ها بپردازند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ دکتر امیدوار رضایی، عضو هیات رییسه مجلس هشتم افزود: 5 میلیارد تومان اعتبار برای فعالیت های فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در بودجه 91 تصوبب شده است.
وی اظهار داشت: برای نخستین بار مبلغ 5 میلیارد تومان اعتبار برای فعالیت های فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در بودجه 91 تصویب شده است.
وی افزود: در کل 600 میلیارد تومان برای مقاوم سازی دانشگاه های کشور اعتبار مصوب شده است که بخشی از این رقم مختص دانشگاه های علوم پزشکی هم هست و وزارت بهداشت باید پیگیر دریافت این بودجه باشد.
وی ادامه داد: همچنین طبق قانون مجلس بیمه ها باید 60 درصد مطالبات بیمارستانی را ظرف دو هفته بپردازند و اگر این کار را انجام ندهند تاخیرات را باید با 15 درصد سود بازپرداخت کنند.
وی گفت: همچنین بیمه های خدمات درمانی باید معتادان و بیماران روانی را رایگان درمان کنند زیرا هزینه رایگان این بیماران از 300 میلیارد تومانی که برای بیمه ایرانیان در بودجه لحاظ شده است تامین می شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.11509s, 19q