آسپیرین شایع ترین دارویی كه ایجاد كهیر می كند

۱۳۹۱/۰۳/۱۳ - ۰۹:۵۵ - کد خبر: 49923
آسپیرین شایع ترین دارویی كه ایجاد كهیر می كند
سلامت نیوز : دكتر قره گوزلو متخصص آسم و آلرژی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: كهیر عبارت است از یك اختلال آلرژیك كه مشخصه آن وجود نواحی برآمده روی پوست، همراه با قرمزی وخارش است این اختلال می تواند در هر كجای پوست رخ دهد، از جمله سر، لب ها، كف دست و پا و كمر، غالباً نمی توان دلیل مشخص برای آن پیدا كرد.

وی با بیان این كه از علائم جوش های خارش دار است افزود: جوش ها متورم شده و تبدیل به ضایعات صورتی یا قرمز رنگ می شوند این ضایعات كهیری حاشیه كاملاً مشخص دارند و كه از قطر آنها معمولاً بین 1-5 سانتی متر است.وی تصریح كرد: ضایعات كهیری سریعاً به یكدیگر می پیوندند و پلاك های بزرگ و سطح به  رنگ پوست تشكیل می دهند این ضایعات مرتباً تغییر شكل می دهند كه ممكن است در عرض چند دقیقه ناچیز ساعت ناپدید شده و دوباره ظاهر شوند.قره گوزلو خاطر نشان كرد: تقریباً تمام داروها توانایی ایجاد كهیر را دارند كه از آن جمله می توان به آسپیرین اشاره كرد به همین دلیل بهتر است قبل از استعمال داروها با عوارض ناشی از استفاده آن آشنا شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.51823s, 18q