28 درصد پانزده ساله‌های اروپایی سیگاری هستند

۱۳۹۱/۰۳/۱۴ - ۱۵:۰۵ - کد خبر: 49964
سلامت نیوز : تحقیقات کمیسیون اروپا نشان داد: اکثر اروپایی‌ها تقویت تدابیر مبارزه با دخانیات به ویژه جمع آوری بسته‌های سیگار از معرض دید در فروشگاهها و کم کردن جاذبیت آنها را تایید می‌کنند.

این تحقیقات منتشر شده در آستانه روزجهانی عاری از دخانیات نشان داد: دخانیات همچنان اولین عامل مرگ و میر در اتحادیه اروپا است که می‌توان جلوی آن را گرفت. دخانیات سالانه باعث مرگ 695 هزار مورد مرگ زودهنگام می‌شود و هزینه اقتصادی آن بالغ بر 100 میلیارد یورو است.در این تحقیقات آمده است: 60 درصد اروپایی‌ها اتخاذ تدابیر با هدف جمع آوری بسته‌های سیگار از معرض دید مشتریان در فروشگاهها و کاستن از رنگها و رایحه های جذاب برای آنها را تایید می‌کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ این تحقیقات در عین حال نشان داد: 53 درصد از اروپایی‌ها افزایش مالیات بر دخانیات را تایید می‌کنند.آمارها در ماه مارس سال 2012 میلادی نشان داد که 28 درصد اروپایی‌های 15 ساله سیگار می‌کشند و در حالی که 21 درصد از آنها ترک کرده‌اند و 51 درصد نیز هیچگاه سیگار نکشیده‌اند.بیشترین تعداد سیگاری‌ها با 40 درصد در یونان و کمترین تعداد با 13 درصد در سوئد است در حالی است که این تعداد در فرانسه متوسط و 28 درصد است.

این تحقیقات نشان داد که فرد سیگاری در اروپا روزانه 14.2 عدد سیگار می‌کشد و از سن 17.6 سالگی سیگار کشیدن را معمولاً با تاثیرپذیری از دوستان یا نزدیکانش آغاز کرده است.در این تحقیقات آمده است: 61 درصد سیگاری‌های کنونی پیشتر تلاش کرده‌اند که ترک کنند و یک پنجم این سیگاریها این تلاش را یکسال قبل از این تحقیقات انجام دادند.بلغارستان آخرین کشور اروپایی درحال حاضر است که تصمیم به ممنوعیت سیگار کشیدن در اماکن عمومی از جمله کافی شاپ ها و رستورانها را از آغاز ماه ژوئن گرفته است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.83587s, 18q