قلب زنان از فشار روانی بیشتر رنج می برد

۱۳۹۱/۰۳/۱۵ - ۱۰:۲۶ - کد خبر: 50013
سلامت نیوز : تحقیقات پزشکان قلب آمریکایی حاکی است: میانگین پمپاژ خون در قلب زنان و مردان به یک اندازه است اما درصورت قرار گرفتن زنان و مردان در معرض فشارهای روانی و عصبی روشن شده است که جریان خون در قلب مردان بهتر از زنان است.

این تحقیقات افزود: زنان در معرض خطر احساس علائم حملات قلبی و اختلالات چرخه خون در قلب بعد از عواطف شدید یا استرش روحی و روانی هستند.رابطه بین استرس و بیماری های قلبی از مدت ها قبل شناخته شده است. همه اتفاق نظر دارند که استرس یک ریسک فاکتور برای بیماری های عروق کرونر و در نتیجه انفارکتوس حاد میوکارد است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ به طور کلی، پیشرفت تکنولوژی و زندگی مدرن امروزی موجب تغییراتی در روش زندگی و شرایط اجتماعی وابسته به افزایش اختلالات استرسی و بیماری های قلبی و عروقی گشته است.مراکز مغزی مسئول یادگیری، حافظه و هیجان در زمان استرس نقش مهمی در قرار دادن قلب تحت فشار دارند.

دانشمندان انگلیسی نشان داده اند که سیگنال های این نواحی مغزی می توانند عضله قلب کسی را که به بیماری قلبی دچار است، بی ثبات کنند که این وضعیت ناهنجاری های مهلکی را سبب می شود.نتایج تحقیقات نشان داده است فعالیت در نواحی بالاتر مغز مانند کورتکس پاسخ قلب را منعکس می کند بطوری که نهایتا باعث بی ثباتی عضله قلب و افزایش بی نظمی های ضربانی می شود که می تواند به مرگ ناگهانی در بیماران آسیب پذیر منجر شود.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.55245s, 18q