از سوی مدیرکل دامپزشکی مازندران

گروه‌های در معرض خطر بیماری تب کریمه کنگو اعلام شد

۱۳۹۱/۰۳/۱۹ - ۱۵:۲۹ - کد خبر: 50315
سلامت نیوز: مدیرکل دامپزشکی مازندران گروه‌های در معرض خطر تب کریمه کنگو را اعلام کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، مجید مختاری پیش از ظهر امروز در حاشیه همایش بررسی کنگره کریمه کنگو در جمع خبرنگاران درباره تب کریمه کنگو، اظهار داشت:‌ در این بیماری، دام هیچ علائمی ندارد حتی اگر مبتلا به تب کریمه کنگو باشد.

وی ادامه داد:‌ فقط در موارد نادر، ممکن است دام تب مختصری داشته باشد.

مختاری با بیان اینکه مردم نگران هستند، افزود: برای رفع این نگرانی باید اعلام کنم که مردم به هیچ وجه نگران نباشند چراکه تب کریمه کنگو، یک بیماری شغلی است و افرادی که با دام سر و کار داشته و یا در مناطق آلوده به دام دسترسی دارند در معرض خطر هستند.

*خانه‌داران با دستکش اقدام به خرد کردن گوشت قرمز کنند

وی یادآور شد: دامپزشکان، رده‌های مختلف دامپزشکی و کارکنان دامپزشکی، چوپانان، قصابان، پزشکان، پیراپزشکان و افرادی که در رده‌های پزشکی در بیمارستان با افراد بیمار سر و کار دارند، مسافرانی که به مناطق مختلف کوهستانی که دام آلوده وجود دارد مسافرت می‌کنند و برخی افراد که مبادرت به حمل و نقل دام می‌کنند در معرض خطر قرار دارند.

مختاری تصریح کرد:‌ این هشدار و خواهش را نسبت به بانوان خانه‌دار داریم که چنانچه می‌خواهند از گوشت قرمز استفاده کنند با رعایت مسائل بهداشتی و استفاده از دستکش نسبت به خرد کردن گوشت اقدام کنند و سپس دست‌ها را با آب و صابون بشویند که با رعایت این موارد، مشکلی برای افراد ایجاد نمی‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.6192s, 18q