انجمن معتادان گمنام جايزه خود را به ستاد مبارزه با مواد مخدر پس داد

۱۳۸۶/۰۴/۱۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5042
انجمن معتادان گمنام جايزه خود را به ستاد مبارزه با مواد مخدر پس داد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس؛ عصر پنجشنبه 9 سازمان مردم نهاد برتر در عرصه پيشگيري، درمان و كاهش آسيب مواد مخدر از سوي ستاد مبارزه با مواد مخدر معرفي شدند كه در بخش پيشگيري، جمعيت مبارزه با اعتياد،جمعيت پيام روشني استان يزد، انجمن پيشگيري از اعتياد كردستان و انجمن طلوع طوطيا از كرمانشاه معرفي شدند.
در بخش درمان و بازتواني نيز انجمن معتادان گمنام(NA)، كانون سبز جوانان شال قزوين، موسسه خيريه تولد دوباره و در حوزه كاهش آسيب نيز موسسه خيريات دوباره استان كرمانشاه و كاهش تقاضاي مواد مخدر آمل به عنوان سازمانهاي مردم نهاد برتر معرفي شدند.
اما انجمن معتادان گمنام كه از سال 1369 فعاليت خود را در ايران آغاز كرده است و اكنون 140 هزار معتاد درمان شده يا تحت درمان را در كشور در مجموعه خود دارد بر اساس سنت خود كه نبابد به هيچ موسسه دولتي، غير دولتي و حتي خيريه وابستگي مالي داشته باشد جايزه خود را به ستاد مبارزه با مواد مخدر پس داد.
با توجه به سنت اين انجمن كه اعضاي آن بايد گمنام باشند، محمد عمران رزاقي روانپزشك كه عضو موسس اين انجمن است به نيابت از اعضاي اين انجمن لوح تقدير اين انجمن را دريافت كرد.
در سال 1953 گروهي كه عضو انجمن AA يا (Alcoholics Anooymous) بودند و تجارب موفقي در كنترل اعتياد به الكل به روش غير فيزيكي و از طريق مبارزه با وسوسه هاي روحي داشتند، انجمن NA يا (Narcotics Anooymous) را تاسيس كردند كه اكنون به عنوان انجمن معتادان گمنام در دنيا شناخته مي‌شود و بيش از يك ميليون عضو درحال بهبود دارد.
اين انجمن در سال 1369 از سوي دو برادر ايراني كه به كمك اين انجمن بهبود يافته بودند در ايران نيز با همكاري سازمان بهزيستي فعاليت خود را آغاز كرد و موفق شد ارديبهشت ماه 86 مجوز فعاليت خود را از نيروي انتظامي جمهوري اسلامي و پليس اطلاعات و امنيت عمومي اين نيرو اخذ كند.
بر اساس سنت اين انجمن گمنامي باعث مي‌شود تا معتادان بدون ترس از ممانعتهاي اجتماعي و قانوني براي ترك اعتياد خود اقدام كنند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
میثم . م یه معتاد عضو انجمن معتادان گمنام
از توجه و عنایت شما نسبت به انجمن معتادان گمنام سپاسگذارم اما دوست من انجمن ما رییس نداره تا اینکه عضو موسس داشته باشه و نوشته شما در مورد اون شخص روانشناس صحت نداره . با تشکر منتظر پاسخ شما هستم.
2.80321s, 19q