مصرف نکردن آب به ميزان کافي کارايي بدن را کاهش مي دهد

۱۳۸۶/۰۴/۱۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5058
مصرف نکردن آب به ميزان کافي کارايي بدن را کاهش مي دهد
دکتر بزرگمهر رئيس انجمن تغذيه ايران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به اينکه آب موجود در خون وظيفه دفع سموم و انتقال مواد مغذي به سلول ها را بر عهده دارد ،افزود: مصرف نکردن آب به ميزان مورد نياز بدن باعث خشکي پوست و مخاط ازبين رفتن تعادل الکتروليت ها، از بين رفتن تعادل حرکتي و تنبلي کليه ها مي شود.
وي با بيان اينکه بيشتر واکنش هاي حياتي و بيولوژيکي بدن بواسطه آب انجام مي گيرد، مصرف روزانه 8 ليوان آب در روز ضروري دانست.
وي تصريح کرد: با وجود اينکه مي توان آب را از مصرف چاي، شير، سوپ وغذاهاي آبدار و يا ميوه ها وسبزيجات نيز به دست آورد اما بهتر است آب به طور مستقيم مصرف شود.
دکتر بزرگمهر ادامه داد: همانطور که مصرف کم آب بر روي بدن عوارض خطرناکي دارد مصرف بيش از اندازه آن نيز خطرناک بوده و گاهي منجر به مرگ افراد مي شود.
وي با اشاره به اين نکته که مصرف آب هنگام غذا باعث رقيق شدن شيره هاي گوارشي و اشکال در هضم مي شود تاکيد کرد: آب بايد حدود 1 ساعت قبل از يا بعد از غذا صرف شود.
وي يادآور شد: آب در صورتي که جلوي ريزه خواري افراد را بگيرد باعث کاهش وزن مي شود اما به خودي خود اثري روي کاهش وزن ندارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
18.8079s, 19q