براي مقابله با تحريم تجهيزات پزشكي آماده‌ايم

۱۳۸۶/۰۴/۱۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5077
براي مقابله با تحريم تجهيزات پزشكي آماده‌ايم

كامران باقري لنكراني در گفت و گو با فارس،‌افزود:‌ پيش‌بيني‌هاي لازم در مورد اينكه در آينده بر اثر تحريم‌هاي احتمالي مشكلي در حوزه سلامت به خصوص در زمينه تجهيزات پزشكي پر مصرف به وجود نيايد انجام شده است اما نمي‌توانيم اقدامات انجام شده در اين زمينه را اعلام كنيم.
وي در پاسخ به اين پرسش كه آيا اكنون اين تحريم‌ها موجب كمبود برخي تجهيزات پزشكي شده است يا نه، گفت:‌ الان هيچ مشكل عمده‌اي در زمينه تجهيزات پزشكي وجود ندارد.
ابراهيم متوليان،‌ قائم مقام وزير بهداشت در امور بازرگاني نيز در اين مورد به خبرنگار اجتماعي فارس،‌ گفت: تمام تجهيزات و قطعات يدكي مورد نياز تجهيزات پزشكي براي سال 86 تامين شده و ذخيره استراتژيك اين اقلام خريداري شده است بنابراين هيچگونه نگراني در اين مورد وجود ندارد.
وي اضافه كرد:‌ هيچ كمبودي از نظر فيلم راديولوژي يا سي تي اسكن يا دستگاههاي آنها وجود ندارد و با استفاده از اعتبار 200 ميليون دلاري سال گذشته كه براي خريد تجهيزات پزشكي اختصاص يافته بود و باز شدن LC آن خريد دستگاههاي سي تي اسكن، راديوتراپي، ونتيلاتور و لوازم جانبي اين دستگاهها انجام شده است.
وي گفت: بودجه‌هاي لازم براي خريد تجهيزات پزشكي و قطعات يدكي اين دستگاهها براي سال 86 نيز از سوي مجلس تامين شده است و نه تنها كمبودي در اين بخش وجود ندارد بلكه افزايش قيمتي نيز در حوزه تجهيزات پزشكي در سال جاري نخواهيم داشت و هر گونه شايعه‌اي در مورد كمبود تجهيزات پزشكي و لوازم جانبي آن بي اساس است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.9046s, 18q