«زو» زنده ماند

۱۳۸۶/۰۴/۱۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5083
«زو» زنده ماند

دختر بچه 18 ماهه‌اي که نامش در صدر ليست انتظار دريافت قلب پيوندي در اتحاديه اروپا قرار داشت، بالاخره تحت عمل جراحي قرار گرفت.

 «زو» مدتها بود که به خاطر نارسايي مادرزادي قلبش در بيمارستان بستري بود. قلب کوچک او به سختي مي‌تپيد و در عرض مدت کوتاهي 6 بار از کار ايستاده بود و هر بار پس از اين حملات پزشکان به سختي او را به زندگي باز مي‌گرداندند.

 در حالي که به گفته پزشکان وضعيت او روز به روز وخيم‌تر مي‌شد، هيچ راهي براي زنده ماندن اين دخترک به جز پيوند قلب باقي نماند و بالاخره والدينش به توصيه پزشکان نام او را در ليست انتظار پيوند قلب کودکان در اروپا قرار دادند.

با گذشت زمان انتظار براي دريافت قلب از کودکي که احتمالاً دچار مرگ مغزي شده و آمادگي اهداي قلبش به زو را داشت هر روز کم‌رنگ‌تر مي‌شد. تا اينکه پزشکان بيمارستان نيوکاسل در انگليس بالاخره اعلام کردند که قلبي براي اهدا به زو پيدا شده است. آنها که از بزرگ بودن اين قلب براي دخترک هراس داشتند با دريافت آن متوجه شدند که مي‌تواند انتخاب خوبي براي پيوند به زو باشد که روزهاي زيادي از عمرش باقي نمانده بود.

 عمل پيوند قلب زو با موفقيت در بيمارستان انجام شد و او که طي چند هفته اخير روز به روز بدحال‌تر مي‌شد، حالا در وضعيتي با ثبات که پزشکان از آن راضي هستند قرار گرفته است.

هنوز اعلام نشده که اين اهدا توسط چه خانواده‌اي صورت گرفته و مادر 32 ساله زو نيز در مورد اين موضوع هيچ اظهار نظري نکرده و تنها اميدوار است که اين پيوند بتواند دخترش را از مرگ حتمي که با آن دست و پنجه نرم مي‌کرد، نجات دهد.

 پزشکان زو اميدوارند با انجام اين عمل، اميد به زنده ماندن و زندگي كردن مانند ديگر كودکان را براي او که تا امروز بيشتر روزهاي عمرش را روي تخت بيمارستان سپري کرده است، بيشتر شود.

 طبق آنچه که در پرونده دخترک درج شده است، بيماري زو نارسايي دريچه قلب بوده که به طور مادرزادي بسيار باريک شکل گرفته و همين موضوع سر آغاز مشکلات براي او شده است.

 پزشکان بيمارستان نيوکاسل که پيدا شدن قلبي براي پيوند به اين دخترک را معجزه‌اي مي‌دانند، تمام تلاش خود را مي‌کنند تا زو بتواند با قلب جديدش خو بگيرد. آنها براي پيدا شدن اين قلب، نام زو را به عنوان اولين نفر در ليست متقاضيان قلب پيوندي در اروپا درج کرده و اعلام كردند كه وضعيت دخترک آن‌قدر وخيم است که هر قلبي در هر جاي اروپا براي او پيدا شود، آنها با خرج خودشان قبول مي‌کنند آن را با هواپيماي اختصاصي به بيمارستان برسانند تا در قلب زو جا بگيرد.

 تلاش‌ها نتيجه داده است و امروز، زو با قلب كودك ديگري به زندگي بازگشته است؛ اما چه تعداد كودك در سراسر دنيا هستند كه هرگز به اندازه زو، خوش‌شانس نيستند و هرگز نمي‌توانند قلبي براي پيوند پيدا كنند؟
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.65683s, 18q