دروازه تندرستی

۱۳۹۱/۰۳/۳۰ - ۰۸:۵۵ - کد خبر: 50919
سلامت نیوز : مصرف برخی از موادغذایی در فصل‌های بهار و تابستان موجب كاهش وزن و رسیدن به یك تعادل می‌شود. استفاده از این موادغذایی كمك می‌كند تا فرد بتواند از روشی طبیعی ضمن حفظ سلامتی خود به تناسب اندام نیز دست پیدا كند.

توت‌فرنگی
فیبر موجود در توت‌فرنگی انتخاب خوبی برای كاهش وزن است. در مطالعات اخیر روشن شده است افرادی كه روزانه 8 گرم فیبر استفاده می‌كنند با كاهش بیش از 900 گرم وزن در ماه روبه‌رو می‌شوند. یك فنجان توت‌فرنگی 3 گرم فیبر دارد و به علت داشتن ویتامین ث و آنتی‌اكسیدان‌ها ضمن رسیدن به تناسب اندام به فرد كمك می‌كند تا سلامت پوست خود را حفظ كند.
تخم‌مرغ
تخم‌مرغ حاوی منبع خوبی از پروتئین است. افرادی كه اقدام به خوردن تخم‌مرغ در وعده صبحانه می‌كنند دو برابر افرادی كه از نان و شیرینی استفاده می‌كنند، وزن از دست می‌دهند.
سالاد
سرشار شدن وعده غذایی با فیبر و غذاهای غنی از آب مصرف كالری را تا 12 درصد كاهش می‌دهد. به جز سالاد و سوپ سبزیجات نیز انتخاب مؤثری در وعده ناهار برای كاهش 20 درصد كالری در روز است.
قارچ
قارچ به علت طعم دلپذیرش مورد توجه خیلی از افراد قرار دارد. این ماده غذایی خوش طعم كالری كمی داشته و می‌تواند جایگزین خوبی برای گوشت باشد.

منبع : ایران
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.14927s, 18q