تشخیص عفونت گوش با «موبایل»

۱۳۹۱/۰۳/۳۰ - ۰۹:۳۱ - کد خبر: 50932
سلامت نیوز :  بسیار پیش آمده كه پدر و مادرها شب‌ها ناگهان به دلیل درد شدید و بیقراری فرزندان‌شان مجبور شده‌اند شبانه به مطب‌ها مراجعه كنند. اصولا خصلت عفونت گوش میانی (اوتیت مدیا) همین مردم‌آزاری است! در آمریكا سالانه ۳۰ میلیون ویزیت توسط متخصصان اطفال، تنها به علت همین عفونت گوش صورت می‌گیرد. اما به تازگی استارت‌آپی به نام CellScope، ابزاری ساخته است كه می‌تواند از این مراجعات پرزحمت جلوگیری كند. این ابزار به یك آیفون متصل می‌شود و منظره داخل گوش را با بزرگ‌نمایی 10‌برابر ثبت می‌كند. كاربران، این عكس را در سایت این شركت آپلود و علایم فرزند خودشان را هم ذكر می‌كنند، بعد از آن پزشكان از راه دور با نگاه كردن به این تصاویر می‌توانند بیماری را تشخیص بدهند. به تازگی یك شركت سرمایه‌گذاری یك میلیون دلار به CellScope برای تكمیل این طرح كمك كرده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شرق ؛ این ابزار جدید در راستای روندی است كه این چندساله شاهد آن بوده‌ایم؛ روندی كه در آن بیماران و افراد عادی می‌توانند میزان ورزش، مصرف كالری و آمادگی بدنی خود را با گوشی موبایل ارزیابی كنند، قند خون‌شان را اندازه‌گیری و وارد اپلیكیشن‌ها كنند و حتی مالاریا را هم با استفاده از ابزارهای جانبی متصل به موبایل تشخیص بدهند! تخمین زده می‌شود كه در سال ۲۰۱۶، اپلیكیشن‌های مرتبط با سلامت ۱۴۲ میلیون بار دانلود شوند. شالوده فناوری‌ای كه
CellScope از آن استفاده می‌كند، اولین‌بار در «بركلی» پایه گذاشته شد؛ جایی كه گروه تحقیقاتی استاد مهندسی زیستی (دانیل فلچر) یك میكروسكوپ قابل اتصال به موبایل ساخت كه می‌توانست بیماری سل را تشخیص بدهد. كاربرد این وسیله در كشورهای در حال توسعه بسیار ارزشمند بود. CellScope در پی آن است كه به كار خود ادامه بدهد و در آینده یك وسیله عكسبرداری از پوست (درماتوسكوپ) هم بسازد. بعد از عفونت گوش، خراش‌های پوستی دومین علت مراجعه به متخصصان اطفال هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.91683s, 18q