بر طبق نتايج مطالعات اخير؛

یک سوم عوارض دارویی در کشور ناشی از داروهای تزریقی است

۱۳۹۱/۰۴/۰۲ - ۱۱:۳۹ - کد خبر: 51095
یک سوم عوارض دارویی در کشور ناشی از داروهای تزریقی است
سلامت نیوز: بر طبق نتایج مطالعات اخیر حدود یک سوم عوارض دارویی در کشور، ناشی از مصرف داروهای تزریقی است و سرانه مصرف این داروها در ایران بسیار بیشتر از میانگین جهانی است.
محمدصادق بهاری، متخصص داروشناسی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: مصرف بی رویه دارو، یکی از مهمترین مشکلات بهداشتی و درمانی در کشور است که موجب افزایش هزینه های مختلف اعم از مالی و جانی شده است.

وی با بیان اینکه مصرف بیش از اندازه داروهای تزریقی به یک ویژگی در خصوص افراد جامعه ایرانی تبدیل شده است، تصریح کرد: مصرف بی رویه این داروها مشکلات زیادی را در زمینه های مختلف همچون درمان بیماری ها به وجود آورده است، ضمن آنکه عوارض قابل توجه دارویی نیز بر مشکلات افزوده است.

بهاری تأکید کرد: بر طبق نتایج مطالعات اخیر حدود یک سوم عوارض دارویی در کشور، ناشی از مصرف داروهای تزریقی است و سرانه مصرف این داروها در ایران بسیار بیشتر از میانگین جهانی است.

وی یادآور شد: ناآگاهی بسیاری از افراد جامعه از داروها و عوارض جانبی داروهای مختلف، ضعف اقدامات پیشگیری و کنترل عفونت، آگاهی ناکافی برخی از پزشکان و متخصصان در خصوص موارد لزوم دارو، و عدم نظارت بر توزیع دارو در داروخانه ها و نسخه های پزشکی، از جمله دلایل مصرف بی رویه و غیر منطقی داروها به ویژه آنتی بیوتیک ها و همچنین داروهای تزریقی است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.65188s, 19q