پایان مرحله صنعتی تولید داروی خوراکی تالاسمی توسط محققان ایرانی

۱۳۸۶/۰۴/۱۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5113
پایان مرحله صنعتی تولید داروی خوراکی تالاسمی توسط محققان ایرانی

دکتر عباس کبریایی زاده - رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با مهر افزود: یکی از شرکت های مستقر در مرکز رشد تولید ماده اولیه در داروی مورد مصرف در بیماری تالاسمی را سنتز کرده و مراحل سنتز را پایان سال گذشته به موفقیت به پایان رساند.

کبریایی زاده خاطرنشان کرد: سنتز این ماده از سوی شرکت پژوهش دارو آریا انجام گرفت. در واقع ماده موثر دارویی ILC 670 با نام ژنریک Deferasirox  و نام تجاری Exjade ساخت شرکت Novartis  سنتز شده است. این دارو "دفروکسامین" با نام تجاری دسفرال Desferal در بازار شناسایی می شود.

وی صرفه جویی ارزی تولید این داروی خوراکی را در داخل کشور معادل 22 میلیون دلار در سال برشمرد و گفت: شرکت پژوهش دارو آریا هم اکنون پایلوت صنعتی پروژه تولید این داروی خوراکی را راه اندازی کرده است.

رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران تأکید کرد: یک واحد فناور دارویی با سنتز مواد اولیه خاصی که امکان تولید آنها توسط صنایع نباشد می تواند فرآورده های بیوتکنولوژیک را تولید کند و برای اینکار از روش های خالص سازی استفاده می کند.
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.19599s, 18q