كوچكترين نابغه جهان

۱۳۸۶/۰۴/۱۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5119
كوچكترين نابغه جهان

به اين ترتيب اين دختر كوچك با ضريب هوش 152 به جمع باهوش‌ترين افراد جهان پيوسته و احتمالا باهوش‌ترين كودك شناخته شده در دنياست.

براي عضويت در منسا، فرد بايد بتواند با شركت در يك آزمايش هوش استاندارد، در ليست باهوش‌ترين‌هايي كه 2 درصد از جمعيت را به خود اختصاص مي‌دهند، قرار بگيرد. ظاهرا کارشناسان با اندازه‌گيري تست IQ جورجيا براون، مات و مبهوت شده‌اند و نام او را در اين فهرست جاي دادند.

به عقيده برخي از كارشناسان، جورجيا مي‌تواند به يكي از پديده‌هاي فيزيك نجومي تبديل شود؛ چرا كه گفته مي‌شود ضريب هوشي او تقريبا در سطح استيفن  هاوكينگ است.

جوآن فريمن، روانشناس، که جورجيا را مورد آزمايش قرار داده‌ بود، معتقد است که اين دختر کوچولو بعد از انجام 45 دقيقه فعاليت‌هاي هوش‌سنجي، فقط به يک خواب کوتاه نياز داشت تا امتياز بيشتري کسب کند.

مادر جورجيا، لوسي، مي‌گويد: جورجيا در 5 ماهگي قادر بود چهار دست و پا حركت كند، 9 ماهگي راه برود و 18 ماهگي به خوبي صحبت مي كرد.

پروفسور فريمن از جدول اندازه‌گيري هوش استنفورد- بينت استفاده كرده است و در نتيجه اين آزمايش، متوجه موضوعي شده كه به آن افتخار مي‌كند؛ او در اين باره مي‌گويد: جورجيا فقط دوسال و نه ماه دارد و در حقيقت چندان هم از يك كودك نوپا بزرگتر نيست اما به سئوالاتي جواب مي‌دهد كه يك كودك 5-6 ساله قادر به پاسخگويي به آنها نيست. در اين تست از سئوالاتي مثل اينكه « نسبت برادر به پسر مثل نسبت خواهر است به ...» استفاده شده است.

فريمن درباره آزمونهاي اين كودك باهوش توضيح مي‌دهد: «برجسته‌ترين نكته‌اي كه در اين آزمون جلب توجه مي‌كند، كشيدن يك دايره توسط جورجياست. كودكان دوساله معمولا نمي‌توانند يك دايره كامل بكشند اما جورجيا توانست. من واقعا غافلگير شده ام؛ ضريب هوشي او به اندازه 152 اندازه‌گيري شده، اما به نظر من مي‌توانست بيش از اينها باشد؛ تنها مشكل اين بود كه او خيلي خسته شده بود. تمركز به مدت 45 دقيقه براي اين سن و سال شگفت‌انگيز است.»

مادر جورجيا در مورد هوش فرزندش مي‌گويد: «نمي‌توان جورجيا را به خاطر بهره‌مندي از ضريب هوشي بالا، بزرگسالي در جسم يك كودك طبقه‌بندي كرد؛ او هم همان كارهاي كودكانه هم سن و سالهايش را انجام مي‌دهد. شايد باورتان نشود اما او هم گاهي بدخلقي مي‌كند و از فرط عصبانيت، خود را روي زمين پرت مي‌كند. او نمي‌داند كه باهوشتر از همه است و كودك دوست داشتني و شيرين زباني است.»

منسا اعلام كرده است كه در حال حاضر جورجيا كوچكترين عضو اين سازمان است و تا به حال هيچ دختري در اين سن و سال عضو اين سازمان نبوده است. كوچكترين عضوي كه سازمان منسا تا كنون داشته، پسري به نام بن وود است که در دهه 1990 به باشگاه افراد استثنايي پيوست. او فقط 6 روز بزرگ‌تر از جورجياست.
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.94271s, 18q