بيماران با درصد سوختگي بالا در ايران محكوم به مرگ هستند‌

۱۳۸۶/۰۴/۱۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5133
بيماران با درصد سوختگي بالا در ايران محكوم به مرگ هستند‌
به گزارش سلامت نیوز به نقل ازفارس، مسعود خاتمي،‌ عصر پنج‌شنبه در همايش خيرين بيمارستان موقوفه نور افشار در نياوران ‌افزود:‌ متأسفانه يكي از مهم‌ترين حوادث در كشور ما سوختگي است كه امكانات محدودي براي خدمت‌رساني به اين حادثه‌ديدگان در كشور داريم به همين علت جمعيت هلال احمر اين نوع حوادث را جزء حوادث غير‌مترقبه مي‌داند و رسيدگي به اين بيماران را وظيفه خود مي‌داند.
وي ادامه داد:‌ بيماستان سوختگي نور افشار موقوفه مرحوم ابوالحسن نور افشار است كه در سال 1339 به جمعيت شير و خورشيد سرخ آن زمان وقف شد و تا سال 55 محل كمك به بيماران مفلوج و ارائه خدمات ارتوپدي، توانبخشي و طب فيزيكي بود، بعد از انقلاب در زماني كه مرحوم سامي وزير بهداري بود به بيمارستان عمومي تبديل شد كه خدمات در خور توجهي هم به مجروحان جنگ داشت.
وي گفت:‌ بعد از جنگ نيز اين مركز به جانبازان جنگ تحميلي خدمت رساني مي‌كرد و از سال 72 خدمت رساني به جانبازان و بيماران موجي و اعصاب و روان در اين مركز انجام مي‌شد.
خاتمي افزود: از حدود دو سال پيش پس از حادثه آتش سوزي مسجد ارگ اين مركز دوباره به جمعيت هلال احمر واگذار شد و قرار است به همين انجمن خيريه حمايت از بيماران سوختگي به يك مركز تخصصي و فوق تخصصي سوختگي در كشور تبديل شود كه جمعيت هلال احمر نيز در بازسازي اين مركز به اين انجمن كمك مي‌كند.
وي گفت:‌ اميدواريم با كمك خيرين شاهد افتتاح هر چه زودتر اين بيمارستان باشيم تا خدمات مطلوب و استانداردي در اين مركز به افراد دچار سوختگي به خصوص افراد بي بضاعت ارائه شود به خصوص اينكه قرار است وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي نيز كادر تخصصي اين مركز را تامين كند.
 
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.48756s, 18q