درمان اعتياد به روش سم زدايي فوق سريع تنها در بيمارستان‌هاي آموزشي و بدون دريافت كارانه مجاز است

۱۳۸۶/۰۴/۱۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5149
درمان اعتياد به روش سم زدايي فوق سريع تنها در بيمارستان‌هاي آموزشي و بدون دريافت كارانه مجاز است

دكتر امام هادي در گفت وگو با ایسنا، با بيان اين كه سم زدايي فوق سريع يكي از روشهاي سم زدايي معتادان به مواد مخدر است، گفت: در اين روش فرد پس از بررسي‌هاي كافي آزمايشگاهي، به مدت 6 تا 8ساعت بيهوش شده و طي اين مدت، پزشك اقدام به خروج مواد مخدر از بدن بيمار مي‌كند.

وي در ادامه افزود: اين روش صرفا در مورد وابستگي به داروهاي مخدر نظير هروئين، كراك، ترياك و غيره استفاده مي‌شود و در خصوص ساير مواد غير قانوني نظير حشيش، كوكائين، اكستازي و غيره بي فايده است.

دكتر امام هادي تصريح كرد:‌ تحقيقات متعدد در اين زمينه نشان داده كه با توجه به تضمين كامل پزشكان در ارائه اين روش به بيماران و عدم پيگيري بيماران پس از ترك، ميزان فراواني از عود و برگشت بيماران به دام اعتياد ديده شده است.

وي افزود:‌ درمان كامل اعتياد و وابستگي به مواد مخدر يك فرآيند طولاني و بصورت ارائه مجموعه‌اي از اقدامات پزشكي، روانشناسي و مددكاري است.

امام هادي در پايان خاطرنشان كرد: تاكنون مطالعه ثابت شده‌اي در مورد اثبات فايده و اثر بخشي درمان از طريق UROD نسبت به ساير روش‌ها وجود ندارد بلكه توصيه‌هاي جدي مبني بر عدم انجام اين روش و همچنين عدم ارحجيت آن نسبت به روش‌هاي درماني موجود است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
رضابيدكي
باسلاموقدري اطلاعات راجع به روش سم زدايي سريع مي خواستم.همينطور راجع به شيوه هاي تقلب در تستهاي اعتياد
0.89457s, 19q