سلامت نیوز بررسی میکند :

غذاهای چاق کننده درفصل تابستان

۱۳۹۱/۰۴/۰۷ - ۱۰:۴۳ - کد خبر: 51513
غذاهای چاق کننده درفصل تابستان
سلامت نیوز :درتابستان اکثر افراد با رفتن به پیک نیک وفضای باز سعی درسپری کردن اوقات فراقت خود دارند ، دراین میان خوردن کباب ومرغ سرخ شده و ...... که دیگر جای خود دارد .
به گزارش سلامت نیوز مطلب زیر را بخوانید تا با تمام شدن تابستان دچار اضافه وزن نشوید.

کباب به تنهایی دارای 1540 کالری است و 124 گرم چربی چیزبرگر هم به طورمتوسط 750 کالری دارد و 45 گرم چربی دارد شما می توانید با کم کردن چربی چرخ شده درگوشت کبابی میزان کالری آن را نیز کم کنید . پوست مرغ را هم اگر بکنید و یا سعی کنید سینه مرغ بخورید کالری خود را محدود کرده اید .
هات داگ دارای 280 کالری و15 گرم چربی است . کالباس 330 هم کالری و 24 گرم چربی دارد . بعد ازخوردن این غذا شاید توپ بازی بتواند شما را ازافزایش وزن نجات دهد.
خوردن چیپس به عنوان یک میان وعده آسیب زیادی به بدن نمی رساند اما اگر بیش ازحد مصرف شود یا همراه با پنیر باشد قطعا منجر به افزایش وزن شما می شود. چیپس سیب زمینی به تنهایی 160 کالری دارد اما اگر پنیر به آن افزوده بشود 690 کالری خواهد داشت . پس سعی کنید ازسبزیجات تازه به جای چیپس درمیان وعده استفاده کنید
گردش درخیابان و خرید از ویژگی های فصل تابستان است که چشم شما را به مرغ های سرخ کرده پشت ویترین می اندازد . جالب است بدانید سینه مرغ بدون پوست 167 کالری و7 گرم چربی دارد درحالیکه مرغ سوخاری 360 کالری و 21 گرم چربی دارد سعی کنید به جای مرغ سوخاری ، مرغ کبابی بخورید.
فصل تابستان فصل خوردن بستنی های رنگارنگ است .یک فنجان بستنی تقریبا 380 کالری و 22 گرم چربی دارد .اگرشکلات هم به آن اضافه شود میتواند تا 720 کالری افزایش یابد. سعی کنید ازدسرهای خنک دیگر مثل شربت ، میوه های خرد شده و .......استفاده کنید .
غذاهای سرخ شده بلای جان بدن شماست . کیک پنیر سرخ شده 500 کالری ما کارونی وپنیر 10 کالری و بوقلمون سرخ شده حدود 1136 کالری و 54 گرم چربی دارد به جای این غذاها سعی کنید گوشت کبابی ساده انتخاب کنید .
یک کاسه سالاد سبزیجات با طراوت می تواند شام شما را درتابستان تشکیل دهد . سعی کنید سالاد را بدون چربی وسس های خامه ای مصرف کنید حتی می توانید به سالاد خود ، مرغ کبابی یا تخم مرغ آب پز اضافه کنید .
فقط نصف فنجان سالاد سیب زمینی 180 کالری دارد و12 گرم چربی مقدار سالاد کلم حدود 150 کالری و 8 گرم چربی دارد .برای کاهش کالری سعی کنید ازسس کم چرب استفاده کنید یا آن را با مقداری ماست مخلوط کنید .مقدار زیادی سبزیجات به آن اضافه کنید .
نوشیدنی های میوه ای نقش بسیار مهمی در افزایش وزن شما دارند کالری این نوشیدنی ها که اکثر همراه با شکر نیز هستند بین 300 تا 800 کالری است . به جای این نوشیدنی های پرکالری سعی کنید ازآب میوه ای خانگی استفاده کنید ومصرف روزانه آب بدنتان را بالا ببرید .
آب کافی دربدن درفصل تابستان بسیارضروریست . نوشیدنی های خنک می تواند منجر به افزایش وزن شما شود سعی کنید آب بیشتری بنوشید و مراقب آب میوده های پرکالری هم باشید . چکاندن چند قطره لیمو در آب علاوه بر اینکه عطش شماره برطرف میکند اشتها را هم کنترل میکند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.11701s, 18q