تست رایگان ایدز در داروخانه‌های آمریكا توزیع می‌شود

۱۳۹۱/۰۴/۰۷ - ۱۳:۱۳ - کد خبر: 51535
سلامت نیوز :  كارشناسان این مركز تاكید كردند چنانچه مرحله اولیه این برنامه جدید با موفقیت انجام شود، بیماران می‌توانند از این پس تست رایگان ایدز را به راحتی یك واكسن آنفلوآنزا یا تست كنترل فشار خون از دراگ‌ استورها تهیه كنند.

در بیانیه مركز كنترل و پیشگیری امراض امریكا اعلام شد با اجرای این برنامه 1.2 میلیون دلاری، تست‌های رایگان و سریع ایدز در اختیار داروخانه‌ها و كلینیك‌های دارای دراگ‌ استور در 24 شهر و منطقه روستایی آمریكا قرار خواهد گرفت.به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛دكتر كوین فنتون كه مسئولیت كنترل برنامه‌های پیشگیری از ایدز را در این سازمان بر عهده دارد، خاطرنشان كرد: ما معتقدیم با این اقدام عده بیشتری از مردم می‌توانند به امكانات تست ایدز دست پیدا كنند و هم‌چنین ننگ اجتماعی مرتبط با این بیماری كاهش خواهد یافت.

بنابراین گزارش، در حال حاضر تست ایدز در هفت منطقه از جمله واشنگتن، اوكلند، كالیفرنیا و همچنین در یك كلینیك هندی خدمات بهداشتی در مونتانا ارائه می‌شود. مركز كنترل و پیشگیری امراض امریكا در نظر دارد به زودی این تسهیلات را برای 17 منطقه دیگر فراهم سازد.تست ایدز یك "سواب" یا نمونه‌ای است كه در داخل دهان قرار می‌گیرد و حدود 20 دقیقه طول می‌كشد تا نتایج اولیه آن مشخص شود. تولیدكنندگان این تست می‌گویند كه در 99 درصد موارد نتایج آن دقیق و صحیح است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.30906s, 18q