گرمایش جهانی عامل افزایش بارندگی‌ها در جنوب آسیا است

۱۳۹۱/۰۴/۰۷ - ۱۳:۱۶ - کد خبر: 51540

سلامت نیوز : نتایج بازبینی 100 مقاله تخصصی جدید تایید می‌كند كه تداوم پدیده گرمایش جهانی در پی افزایش دی اكسید كربن در جو زمین، می‌تواند به طور كلی عامل تشدید بارندگی‌ها در منطقه جنوب آسیا باشد.

كارشناسان تغییرات جوی می‌گویند: پدیده گرمایش جهانی موجب افزایش رطوبت اتمسفر شده و هم چنین در الگوی بارندگی‌ها، دگرگونی‌هایی ایجاد می‌كند كه یكی از پیامدهای آن می‌تواند افزایش بارندگی‌ها در منطقه جنوب آسیا باشد.به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ این كارشناسان هشدار دادند كه تغییرات در الگوی باران‌های موسمی فصل تابستان در جنوب آسیا، روی زندگی بیش از یك میلیارد نفر از ساكنان این منطقه تاثیر قابل ملاحظه‌ای برجای گذاشته است.

به نوشته روزنامه تلگراف،‌ از سوی دیگر این بازبینی كه با همكاری كارشناسان دپارتمان هواشناسی دانشگاه ریدینگ و متخصصان مركز مطالعات بین المللی اقیانوس آرام در دانشگاه هاوایی صورت گرفته نشان می‌دهد كه با وجود افزایش غلظت گاز دی اكسید كربن جوی و افزایش بارندگی‌ها در این منطقه، در برخی از نواحی جنوب آسیا نظیر هند، شاخص كلی بارش آنگونه كه انتظار می‌رود، افزایش نداشته است. بررسی‌ها نشان می‌دهد كه علت این تفاوت، افزایش حجم آلاینده‌ها در نتیجه صنعتی شدن و نیز تغییر در الگوی استفاده از زمین است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.57539s, 18q